В ГАДЯЧІ ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ СУЧАСНИХ МОЛОДИХ ТЕАТРІВ

Протягом двох днів, 29 та 30 вересня, в Гадячі пройшло відкриття, першого  в історії Полтавщини  Фестивалю сучасних молодих театрів, проведеного  в рамках  соціально-культурного проекту Міністерства культури України «Малі міста – великі враження».

Проект фестивалю був поданий міською радою на конкурс Міністерства культури України «Малі міста – великі враження». Експертна рада, розглянула більш ніж 150 проектів, для участі у конкурсі було відібрано вісім. Фестиваль молодих сучасних театрів в місті Гадяч став одним з переможців.

Проведення в Гадячі фестивалю символічно тому що, саме тут Олена Пчілка створила перший український дитячий театр та написала перші п’єси для дітей, які були зіграні гадяцькими дітлахами у школах міста на початку XX століття.

У  фестивалі взяли участь 12 сучасних театрів з Полтавської та Сумської областей.

За участю оргкомітету фестивалю, почесних гостей, керівників колективів фестивалю представників ЗМІ, в актовій залі Гадяцької міської ради була проведена  прес-конференція, а для гостей міста проведений  віртуальний екскурс «Історія. Мистецька спадщина. Гадяч».

На прес-конференції, виступили: Гадяцький міський голова Нестеренко В.О., старший науковий співробітник науково дослідного відділу інноваційних технологій та популяризації культури Українського центру культурних досліджень Александрова І.В., заступник директора Департаменту – начальник управління культури, мистецтв, національностей, релігій та планування Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Удовиченко І.А., директор Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського Насменчук А.М. Вони зазначили, що реалізація таких ініціатив у сфері культури надасть позитивного іміджу місту та  підвищить  туристичну привабливість його території.

Після урочистого відкриття фестивалю всі бажаючі мали можливість прийняти участь в перегляді яскравих, самобутніх і різножанрових театральних вистав та постановок у виконанні учасників фестивалю.

Приємним музичним сюрпризом для гадячан і гостей міста став феєричний виступ на центральній площі міста  шоу – гурту «Почеп-біт».

Наступного фестивального дня учасники разом з організаторами театрального свята  вшанували  покладанням квітів до  пам’ятника нашого славетного земляка  Михайла Петровича Драгоманова, з  нагоди його 177-ми річчя.

Окрасою цих фестивальних днів  стали виступи професійних театрів- Полтавського обласного академічного театру ляльок, Полтавського обласного музичного драматичного театру імені М.В.Гоголя, Сумського вищого училища мистецтв і культури імені Дмитра Бортнянського, Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії  імені М.С.Щєпкіна.

Аматорські молодіжні театри представили: Гадяцький коледж культури і мистецтв імені І.П.Котляревського, народний аматорський театр РБК  м. Гадяч, шкільний театр гімназії імені Олени Пчілки м. Гадяч, зразковий театр масових видовищ «Полтавські балаболки», молодіжний театр «Факультет – Ф» м.Полтава, молодіжний театр «Т.АКТ» м.Полтава, молодіжний театр «Фабула» м.Полтава, театр «Анастасіс» м. Полтава, молодіжний театр «Антракт» м.Полтава.

Незвичайні локації, різноманітна тематика, відомі театральні групи, вистави та перфоманси вражали, дивували та захоплювали гадячан та гостей фестивалю.

Це було вражаюче свято театрального мистецтва!