(Додаток 1)

Затверджено рішенням п’ятої сесії Гадяцької міської ради від 24.10.2006 року.

 

Правила благоустрою та утримання території міста Гадяча

 

1. Ці правила діють на території міста Гадяча і є обов'язковими для виконання підприємствами, організаціями, установами незалежно від їх відомчої належності та форми власності, а також громадянами, які постійно або тимчасово перебувають на території міста (далі - відповідальні за утримання територій та об’єктів).

2. Утримання прилеглих та закріплених територій приватних, орендованих та таких, що перебувають у користуванні, земельних ділянок, споруд, які на них розміщені, покладається на власників, керівників підприємств, установ, організацій, власників приватного житлового сектора та транспортних засобів.

3. Межі прибирання, благоустрою та озеленення прилеглої території встановлюються від меж закріплених територій організацій, підприємств та установ міста до прибордюрної частини вулиць та доріг.

4. При відсутності з будь-якого боку об’єктів і споруд іншої організації межа прилеглої території визначається на відстані 50 м від огорожі підприємства, організації і установи.
Межею прилеглої території до кіосків, павільйонів, лотків визначається ділянка в радіусі 20 м від кута споруди.

5. Межі закріплених додаткових територій та об’єктів загального користування визначаються рішеннями міськвиконкому.

6. З метою недопущення забруднення сміттям вулиць, площ та інших громадських місць встановлюються урни:

  • Торгівельними об’єктами - біля входу і виходу з приміщення, біля торгових палаток, кіосків, павільйонів та інших споруд.
  • Підприємствами, установами, організаціями (в т.ч. орендарями) - навпроти своїх будівель, біля входу і виходу з приміщення.
  • Підприємствами комунального господарства - в парках, скверах, дворах будинків, на площах та зупинках громадського транспорту.
  • Тип урни (колір, форма) погоджується з архітектором міста.
  • Урни повинні утримуватись в належному технічному стані і прибиратись від сміття в міру його накопичення, один раз на тиждень промиватись водою.

7. Підприємства, організації, заклади, установи, фірми, приватні підприємці та власники приватних домоволодінь зобов’язані укладати договори на вивезення та утилізацію сміття з МКП “Комунсервіс”, КП “Гадячжитло”.

8. Відповідальні за утримання закріплених територій цілодобово проводять їх прибирання та складування сміття в спеціально відведених місцях.

9. Вивезення і складування сміття та промислових відходів у невизначених місцях, а також його спалювання на території міста забороняється.

 

10. Підтримання чистоти в місті здійснюється:

10.1. Міським комунальним підприємством “Комунсервіс”:

  • вивезення побутових відходів від житлових будинків, об’єктів соціально-культурного призначення, промислових підприємств та інших організацій і установ згідно з договорами;
  • прибирання від сміття закріплених доріг, тротуарів, площ, скверів, парків, очищення їх від снігу та ожеледиці;
  • утримання в робочому стані зливної каналізації;
  • санітарне поливання шляхів, площ та скверів;
  • ремонт міських шляхів та тротуарів;
  • прибирання від сміття автобусних зупинок;
  • очищення під’їзних шляхів до лікувальних закладів;
  • відловлювання бродячих тварин;
  • утримання в належному стані міського звалища;
  • утримання в належному стані міських кладовищ;
  • ліквідація несанкціонованих (стихійно утворених) звалищ;
  • утримання в належному стані охоронних зон водоймищ в межах міста;
  • утримання в належному стані вуличного освітлення;

 

10.2. Комунальним підприємством “Гадяч-житло”:

  • прибирання від сміття закріплених прибудинкових та внутрішньоквартальних територій, ділянок, шляхів, тротуарів;
  • збір побутових відходів від житлових будинків та їх вивезення на звалище.

10.3. Підприємствами, установами, закладами, організаціями, яким органами місцевого самоврядування надане право на утримання зелених насаджень, - на територіях парків, скверів та об’єктів озеленення.

10.4. Підприємствами, організаціями, закладами та установами, відповідальними за утримання території, об’єктів та ділянок, визначених пунктом 3 цих Правил.

11. Контроль за виконанням Правил благоустрою та утримання території здійснює виконком міської ради силами підпорядкованих йому відповідних підрозділів, згідно з їхніми службовими обов’язками.

 

12.Керівники підприємств, організацій, закладів, установ, приватні підприємці зобов’язані:

  • Щорічно до 1 травня проводити ремонт закріплених об’єктів комунального, соціально-культурного та побутового призначення, фарбування або побілку фасаду будівель і малих архітектурних споруд, підгримувати належний благоустрій та санітарний стан прилеглих до них територій,
  • Обладнати спеціальні майданчики твердим покриттям і зручним під’їздом до них.
  • Утримувати закріплену територію в належному санітарному стані, а в зимовий період здійснювати очищення від снігу та ожеледиці;
  • З метою запобігання утворенню заметів, прибирання снігу  повинно виконуватися негайно з початку снігопаду та продовжуватись безперервно до його закінчення;
  • Очищення покрівель від снігу і ліквідація наростів з карнизів, водостічних труб повинні проводитись систематично силами і коштами власників і орендарів будинків та споруд;
  • З метою знищення шкідливих гризунів і комах у приміщеннях і на прилеглих територіях щорічно укладати договори із спеціалізованими підприємствами на проведення дератизаційних робіт;
  • Організувати роботу по систематичному і своєчасному знищенню бур’янів та об’єктів рослинного карантину на прилеглих та закріплених територіях;
  • Територія міста, присадибні та садово-городні ділянки повинні бути вільними від об’єктів рослинного карантину: амброзії полинолистої, філоксери, повитиці рівнинної та інших;
  • Організації, які мають на балансі підземні комунікації з колодязями, зобов’язані утримувати їх в належному стані, не допускати випадків, коли на колодязях відсутні кришки.

13. Зелені насадження на території міста та в лісопарковій зоні (дерева, кущі, квітники, газони) складають недоторканий фонд. Їх охорона і утримання покладаються на МКП “Комунсервіс”, а також на відповідальних за утримання території та всіх мешканців міста.

14. Знесення аварійних та сухостійних зелених насаджень здійснюється на підставі висновків відповідної комісії, про що складається акт, який затверджується у відповідному порядку. Щорічне планове обрізування гілля проводиться в період з 1-го грудня до 1-го квітня. Гілля після обрізування вивозиться у відведені міськвиконкомом місця.

15. Будівництво та розміщення торговельних павільйонів і ларьків, стендів, інших малих архітектурних форм ведеться за проектами, погодженими з архітектором міста після отримання у встановленому порядку відповідного дозволу виконкому міської ради.

16. На фасадах промислових, громадських споруд та житлових будинків в обов’язковому порядку встановлюються аншлаги з назвами вулиць, провулків і номерними знаками.

17. Вікна-вітрини, входи в приміщення, в’їзди на території, території складів, організацій, підприємств, фірм і торгівельні точки повинні бути освітленими в темний час доби.

18. Розміщення і розклеювання різноманітних рекламних, інформаційних і довідкових матеріалів дозволяється лише у виділених для цього місцях, в інших місцях категорично забороняється.

19. Вікна - вітрини магазинів, аншлаги, реклами підприємств і організацій сфери обслуговування, рекламне оформлення організацій і установ повинні утримуватись в належному стані, розташовуватися за узгодженням з архітектором міста і виконуватися виключно державною мовою за винятком зареєстрованих у встановленому порядку товарних знаків.

20. Всі підприємства, організації, установи незалежно від форм власності та індивідуальні забудовники при виділенні земельної ділянки і початку будівництва в обов’язковому порядку повинні укладати договір з МКІ «Комунсервіс» та КП «Гадяч-житло» на вивезення будівельного сміття або договір на його приймання на міське сміттєзвалище.

21. Підприємства і організації, які здійснюють знесення будинків, зобов’язані у двотижневий термін з дня відселення мешканців виконати дератизаційні роботи, очистити земельну ділянку і вивезти сміття від розбирання споруд, обладнати в’їзд і виїзд за встановленими нормами будівництва. Після закінчення будівництва чи ремонту об'єкту у двотижневий термін вивезти з цієї ділянки сміття.

22. Земляні роботи на шляхах, тротуарах, газонах, внутрішньо квартальних і дворових територіях та інших місцях проводяться тільки за дозволами на право виконання даних робіт, виданими міськвиконкомом, погодженими відповідними службами. Для безпеки руху людей і транспорту у місцях проведення земляних робіт виконавцем встановлюються паркани певного зразка, попереджувальні знаки, містки з поручнями, а в темний час доби місце проведення робіт повинно бути освітленим.

23. Дозволи на планові та аварійні роботи підлягають продовженню лише на підставі об’єктивних причин. По закінченню земляних робіт виконавець відновлює благоустрій і протягом одного року стежить за станом місця проведення робіт.

 

24. При виконанні робіт забороняється:

  • Засипати землею та будівельними матеріалами дерева, кущі, газони, люки колодязів, лотки, водоприймальні, решітки, пропускні труби, геодезичні знаки, проїжджу частину вулиці;
  • Псувати існуючі споруди, зелені насадження, елементи благоустрою, засоби регулювання дорожнього руху;
  • Займати зайві площі для складування матеріалів, огороджувати для проведення робіт більшу територію ніж відведена;
  • Захаращувати проходи і проїзди, порушувати нормальний проїзд автотранспорту і рух пішоходів.

25. При порушенні виконавцем робіт даних вимог і Правил дозвіл має бути відізваним і анульованим без повернення оплати.

26. Обов’язком усіх громадян міста є бережливе та економне витрачання питної води. Використання її для поливання зелених насаджень та присадибних ділянок дозволяється лише тим громадянам, які уклали договір з ВУЖКГ на проведення зазначених робіт.

27. Підприємства, організації, заклади, установи, громадяни- власники домашніх тварин зобов’язані дотримуватись санітарно-гігієнічних норм і правил їх утримання. За шкоду, нанесену домашніми тваринами території міста, екології, майну та здоров’ю інших громадян, відповідальність лягає повністю на власника тварин.

28. Керівники автотранспортних підприємств, інших підприємств і організацій зобов’язані забезпечувати вихід усіх видів транспорту на вулиці міста в належному санітарному стані з чіткими номерними знаками, чистими кузовами, перевозити всі види вантажів з дотриманням санітарних норм і забезпеченням належної чистоти під час транспортування.

29. Керівники підприємств торгівлі, громадського харчування, міських ринків, інших установ, а також особи, які займаються роздрібною торгівлею на території міської ради, зобов’язані:

  • Утримувати магазини, заклади громадського харчування, павільйони, торгові палатки, кіоски, склади та інші об’єкти в зразковому стані. Прибирання територій:
  • проводити в міру необхідності (але не рідше одного разу на добу);
  • Вітрини, рекламу, входи в приміщення, склади оздобити згідно з паспортами, погодженими архітектором міста і утримувати їх в належному стані.
  • Роздрібну, виносну торгівлю проводити за дозволами в обладнаних для цього місцях з дотриманням встановлених санітарних норм і правил.
  • Підключати об’єкти до мереж водопостачання та каналізації при обов’язковому погодження технічних умов з ВУЖКГ.

 

30. Комунальне підприємство «Гадяч-житло» зобов’язане:

- Підтримувати належний санітарний стан прибудинкових територій, утримувати газони, дитячі та спортивні майданчики, інвентар на них справними та охайними;

- Постійно підтримувати пішохідні доріжки та закріплені тротуари очищеними від сміття, снігу та ожеледиці;

- Проводити збір побутових відходів від житлових будинків та вивезення їх на звалище, утримувати місця збирання побутових відходів від населення в постійній чистоті;

- Організовувати систематичне вивезення сміття з прибудинкових територій;

- Забезпечити обладнання під’їздів багатоповерхових та багатоквартирних будинків нумерацією під’їздів, квартир та списками квартиронаймачів.

31. Громадяни, які мають будинки на правах особистої власності, зобов’язані:

- Утримувати фасад будинку, подвір’я і прилеглу територію, огорожу в чистоті та в належному санітарному стані. Укладати договори на вивезення сміття з МКП “Комунсервіс” та недопускати складування будівельних матеріалів на зелених смугах вулиць та провулків.

 - Проводити прибирання тротуару, газонів, зелених насаджень, до прибордюрної частини дороги.

- Побутове та дворове сміття виносити у визначені місця, доступні для спецавтотранспорту.

32. Категорично забороняється:

  • Скидати в зливну каналізацію виробничі стоки, нафтопродукти, сміття, пісок та інше.
  • Перекривати вулиці, шляхи до будівель, житлових будинків та споруд без погодження з пожежною охороною, службами ДАІ та міськвиконкомом.
  • Вивішувати білизну на балконах за межами перил, струшувати з балкона одяг, чистити ковдри, штори та інше.
  • Мити особистий та службовий транспорт поблизу водозбірних колонок, на газонах, пляжах, дворових територіях.
  • Ходити по газонах, зривати квіти, зламувати гілки дерев та кущів на вулицях, у парках, скверах та інших місцях загального користування.
  • Вигулювати тварин у громадських місцях, на територіях медичних, спортивних установ, шкіл, дошкільних закладів, а також випасати на цих територіях домашню птицю та кіз.
  • Викидати сміття і відходи у не відведені для цього місця.
  • Спалювати опале листя та сміття.
  • Їздити по тротуарах та пішохідних доріжках будь-яким видом транспорту.
  • Пересуватися по вулицях з твердим покриттям тракторами та механізмами на гусеничному ходу.
  • Самовільно встановлювати дорожні та рекламні щити.
  • Рухатися по вулицях міста автотранспортом, який перевозить негабаритні вантажі без дозволу ДАІ.
  •  Робити будь-які надписи на парканах, фасадах будинків, автобусних зупинках, у під’їздах будинків.
  • Псувати дорожні знаки, ліхтарі вуличного освітлення;
  • Складати і зберігати на вулицях та подвір’ях багатоповерхових житлових будинків товари, тару, будівельні матеріали та сміття у не відведених для цього місцях.
  • Розміщувати автотранспортні засоби на газонах, тротуарах, у парках, на при будинкових територіях та інших місцях загального користування.

33. На територіях житлових районів, лікарень, на вулицях, у громадських місцях, будинках та гуртожитках з 23.00 до 7.00 год. забороняється шуміти, кричати, співати, грати на музичних інструментах та здійснювати інші дії, які порушують спокій громадян, крім випадків, які визначаються окремими рішеннями міськвиконкому.

34. Керівники підприємств, організацій, установ, навчальних закладів та громадських організацій зобов’язані систематично проводити роз’яснювальну роботу в своїх колективах з питань дотримання Правил благоустрою та утримання території міської ради.

35. Четвер кожного тижня вважати санітарним днем.

36. За порушення цих Правил передбачена адміністративна відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

37. За зразкове виконання Правил передбачити нагородження грамотою та премією щороку до Дня міста. Розмір премії та нагороджуваний визначається міськвиконкомом.

 

 

Додаток 2
До рішення п’ятої сесії Гадяцької міської ради від 24.10.06

 

ПЕРЕЛІК

порушень, за які настає відповідальність згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення

з/п

Найменування порушень

Одиниця виміру

Коефіцієнт до розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян

1 об’єкт

Фізичні особи

Посадові особи

1.

Самовільне (без ордера) виконання земляних або підготовчих робіт:

при будівництві нових об’єктів
по розширенню діючих підприємств
по реконструкції об’єктів
по реставрації об’єктів
по капітальному ремонту об’єктів
по переобладнанню об’єктів
по поточному ремонту об’єктів
по знесенню будівель або споруд

1 об’єкт

1-3

3-7

2.

Несвоєчасне продовження ордера

1 об’єкт

1-3

3-7

3.

Самовільне розміщення або розміщення в невідведених для цього місцях побутових вагончиків, контейнерів, ємностей, інвентарю, механізмів, пристроїв, транспортних засобів та їх елементів, будівельних матеріалів і конструкцій

1 об’єкт

1-3

3-7

4.

Порушення технічного стану інженерно-комунікаційних проводів та провідників

1 об’єкт

1-3

3-7

5.

Несвоєчасне вивезення матеріалів, будівельних відходів та сміття від розбирання будівель та споруд

1 об’єкт

1-3

3-7

6.

Залишення без нагляду об’єкту незавершеного будівництва, реконструкції, ремонту

1 об’єкт

1-3

3-7

7.

Несвоєчасне виконання робіт по відновленню благоустрою після розриття

1 об’єкт

1-3

3-7

8.

Викидання через прорізи будівель, без обладнаних пристроїв, сміття тощо

1 об’єкт

1-3

3-7

9.

Проведення ремонтних робіт на фасадах будинків без застосування захисної сітки або тимчасової огорожі небезпечної зони

1 об’єкт

1-3

3-7

10.

Самовільне перекриття проїжджої частини вулиці без погодження з ДАІ і відповідного дозволу виконавчої влади

1 об’єкт

1-3

3-7

Порушення в утриманні об’єктів міської інфраструктури

11.

Будівель та споруд внаслідок дії води на їх конструкції

1 об’єкт

1-3

3-7

12.

Несучих конструкцій будівель та споруд

1 об’єкт

1-3

3-7

13.

Окремих конструктивних елементів будинків, споруд та інженерних мереж (даху, водостічних труб, парапетів, дверей, вікон, вітрин, цоколів, східців, поручнів, балконів, еркерів, лоджій, приярків, вимощених ганків, водоприймальних пристроїв, лотків, колодязів та люків, оздоблювання)

1 об’єкт

1-3

3-7

14.

Залишення без нагляду будівель та споруд, які не експлуатуються

1 об’єкт

1-3

3-7

15.

Платформ, естакад, мостів, шляхопроводів, транспортних розв'язок, залізничних переїздів, підземних переходів, підпірних стін, сходів та інших інженерних споруд

1 об’єкт

1-3

3-7

16.

Рекламоносїів, засобів інформації і художньо-декоративного оформлення (оздоблення), елементів зовнішнього і габаритного освітлення, електроопор, таксофонів, майданчиків відпочинку та їх обладнання, басейнів, фонтанів, павільйонів очікування міського пасажирського транспорту, контейнерів, урн, надписів про належність об’єктів, вивісок, будинкових аншлагів та шляхових знаків, світлофорів, паспортів на об’єкти будівництва та ремонту

1 об’єкт

1-3

3-7

17.

Огорож (або відсутність їх на будівельних об’єктах), парканів, галерей, перил

1 об’єкт

1-3

3-7

18.

Покриття тротуарів, доріг, площ та їх конструктивних елементів, прибудинкових територій

1 об’єкт

1-3

3-7

19.

Пам'ятників, скульптур, поргудь, меморіальних дощок

1 об’єкт

1-3

3-7

20.

Прибудинкових зелених зон, газонів, клумб квітників, скверів, паркових меблів, стоянки машин на газонах

1 об’єкт

1-3

3-7

Порушення в утриманні території та забезпеченні належного санітарного стану

21.

Захаращення та несвоєчасне прибирання території від побутового, будівельного сміття та відходів виробництва, снігу, криги, піску, скошеної трави, листя, деревини, гілля, винесення транспортними засобами на дорогу грунту, піску чи інших залишків будматеріалів, миття автотранспортних засобів у не відведених місцях

1 об’єкт

1-3

3-7

22.

Несвоєчасне прибирання дорожнього покриття, залізничних колій(у межах відведених територій), паркових зон та зон відпочинку, пляжів, берегової смуги водоймищ.

1 об’єкт

1-3

3-7

23.

Несвоєчасне очищення або вивезення тари та вмісту урн, контейнерів(або їх відсутність), сміттєзбірників, використаних матеріалів і конструкцій та залишеного грунту, піску, розчинів бетону, сумішей, листя, гілля.

1 об’єкт

1-3

3-7

24.

Організація звалищ побутового і будівельного сміття, промислових відходів

1 об’єкт

1-3

3-7

25.

Захоронення або виливання на землю використаних матеріалів, відходів виробництва, побутового і будівельного сміття, розчинів, сумішей, бетону, розчинників та інших екологічно шкідливих сполук

1 об’єкт

1-3

3-7

26.

Несвоєчасна ліквідація несанкціонованих звалищ

1 об’єкт

1-3

3-7

27.

Накопичення по дорозі розчинів, сумішей, грунту, різних матеріалів, побутового сміття та різних відходів виробництва.

1 об’єкт

1-3

3-7

28.

Спалювання листя, трави, бур’яну, гілля, деревини, відходів виробництва, побутового сміття

1 об’єкт

1-3

3-7

29.

Несвоєчасне усунення порослі з будівель, споруд, конструкцій, лунок дерев.

1 об’єкт

1-3

3-7

30..

Несвоєчасне зрізання та вивезення сухих гілок дерев, викорчовування пнів та їх вивезення

1 об’єкт

1-3

3-7

31.

Несвоєчасне усунення розриттів

1 об’єкт

1-3

3-7

Порушення у розміщенні архітектурних малих форм, рекламоносіїв, елементів зовнішнього благоустрою

32.

Самовільне (без ордера) виконання робіт: розриття при встановленні павільйонів, кіосків, лотків, гаражів, торгівельних майданчиків, рекламоносіїв, (конструктивних елементів), навісів тощо встановлення павільйонів, кіосків, лотків,трайлерів, гаражів, торгівельних майданчиків, рекламоносіїв, (конструктивних елементів), навісів тощо розміщення торгівельних лотків, столиків, мольбертів, візків автомобілів тощо, встановлення торшерів, декоративних стінок, огорож, ваз, лав тощо.

1 об’єкт

1-3

3-7

33.

Самовільне (без ордера) встановлення будь-яких стендів, плакатів, панно, екранів, тумб, вивісок, покажчиків, транспарантів, повітряних куль, зонтів тощо, розміром до 3-х кв. м

1 об’єкт

1-3

3-7

34.

Розклеювання оголошень у невідведених для цього місцях.

1 об’єкт

1-3

3-7

35.

Самовільне (без ордера) встановлення (монтаж) рекламоносіїв (конструктивів) розміром більше 3-х кв. м

1 об’єкт

1-3

3-7

 

Примітка: Визначені даним переліком розміри стягнень за порушення правил благоустрою коригуються у разі встановлення Верховною Радою України нового розміру неоподатковуваного мінімуму доходу громадян.