Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

  • 482

Фото без опису

    Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

    Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

    Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

    Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

•         25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

•         1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

•         2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

•         3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

•         5 грудня – Міжнародний день волонтера;

•         6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

•         9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

•         10 грудня – Міжнародний день прав людини.

   

                                                                               Підготувала Л.Лукаш