Деякі особливості надання адміністративних послуг, а саме: реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання та видача витягу з реєстру територіальної громади щодо зареєстрованого місця проживання особи

На період дії воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення чи скасування законодавством визначені деякі особливості надання адміністративних послуг.

Правовою основою запровадження та здійснення заборони або обмеження на вибір місця перебування  чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан, є Конституція України, Закони України «Про правовий  режим воєнного стану», «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»,  «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», Указ Президента  України «Про введення воєнного стану в Україні», інші нормативно-правові акти.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 № 1450 «Про затвердження Порядку встановлення  заборони або обмеження на вибір місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан» затверджено порядок встановлення заборони або обмеження  на вибір місця перебування чи місця проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан.

На даний час припинено надання деяких адміністративних послуг, що пов’язано із відсутністю можливості забезпечити обмін інформацією між реєстрами територіальних громад, відомчою інформаційною системою, Єдиним державним демографічним реєстром, Єдиною інформаційною системою Міністерства внутрішніх справ України та іншими інформаційно комунікаційними системами, а саме:

«00034» - реєстрація місця проживання (лист Державної міграційної служби України від 01.04.2022 №4.1-5158/1-22);

«00037» - зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (лист Державної міграційної служби України від 01.04.2022 №4.1-5158/1-22);

«00038» - видача витягу з реєстру територіальної громади (лист Державної міграційної служби України від 01.04.2022 №4.1-5158/1-22);

«00040» - реєстрація місця перебування (лист Державної міграційної служби України від 01.04.2022 №4.1-5158/1-22);

«01217» - реєстрація місця проживання дитини до 14 років (лист Державної міграційної служби України від 01.04.2022 №4.1-5158/1-22).

Отже,  витяг з реєстру територіальної громади щодо реєстрації місця проживання особи можна отримати особисто в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Дія» за посиланням diia.gov.ua (не в додатку «Дія», а саме на проталі).

Необхідно авторизуватися на порталі «Дія».

Вибрати послугу «Витяг про місце проживання».

Натиснути «Отримати витяг».

Декілька кліків, обмаль часу – й електронний документ у Вашому  смартфоні. Кожен електронний витяг має QR-код – за допомогою камери смартфона можна перевірити справжність документа.

Витяг буде сформовано відповідно до відомостей реєстрів територіальних громад  станом на 23 лютого 2022 року.