У Гадяцькій громаді вшанували пам'ять мільйонів земляків, українців, які під час Другої світової війни віддали своє життя за врятування рідного краю від загарбників

З метою вшанування пам'яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років, їх подвигу та жертовності, на підтримку ініціативи Гадяцької ГО ветеранів війни та праці, Гадяцької іудейської релігійної громади, згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні», 22 червня 2022 року відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків у Гончарному Яру, меморіального комплексу "Слава" у міському парку, а також до пам'ятних знаків у селах громади.

Слід зазначити, що Україна зазнала найбільших втрат за роки тієї війни. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення - близько 5 мільйонів.

Цього дня вшановується пам’ять усіх, чиє життя покалічила і зруйнувала та страшна війна.