УВАГА! ЗАПРОВАДЖУЄМО НОВИЙ ФОРМАТ ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ

Дата: 11.01.2019 10:52

Що таке місто Гадяч? Це не просто найбільший населений пункт нашої об’єднаної територіальної громади. Це тисячі приватних будинків,  сотні квартир. Одна спільна, велика оселя для всіх і кожного. Це благоустрій – найголовніший атрибут затишного й комфортного населеного пункту. Це чистота, яка починається із сумлінного ставлення  мешканців до себе та довкілля.

Кожен із нас – від малого до великого, продукує сміття. Безвідходних жителів не існує – це аксіома. Та смітять усі, а сплачує за вивезення сміття лише третина споживачів. Решта вважає, що питання раціонального поводження з відходами їх не стосується. А потім працівники міських комунальних служб вивозять із центральних вулиць, міських цвинтарів, з водовідвідних канав, узлісь та дорожніх обочин тони сміття, найменування яким – несанкціоновані або стихійні сміттєзвалища.

Давайте на мить уявимо, що може статися з нашим Гадячем, якщо на його території перестануть працювати комунальні служби. Накопичені гори сміття, сморід, хмари комах і гризунів-розповсюджувачів смертельних хвороб. Неестетично, страшно, небезпечно. Хіба на таке місто заслуговують наші діти?! Та в наших з вами силах зробити його чистим і затишним, у  наших  руках благоустрій  міста, яке  ми любимо.

На сьогодні на території Гадяцької міської ради діє унітарний метод збору твердих побутових відходів. Мешканці  багатоквартирних будинків охоплені послугою по збору сміття в контейнерні баки. Для цього на прибудинкових територіях житлового фонду та на території підприємств, установ і організацій, які замовляють послугу з вивезення ТПВ, розміщено   контейнерів місткістю 1,1 м3.

У 2018 році Гадяцька міська рада розпочала і продовжує нині поетапне впровадження проекту міжмуніципального співробітництва «Очистим землю від сміття задля здорового життя!». Головна мета – досягти сучасного підходу до утилізації відходів, поступово залучивши мешканців Гадяцької об’єднаної територіальної громади до роздільного збору ТПВ у контейнери.

Першим етапом реалізації проекту стало придбання сміттєсортувальної лінії та сміттєвоза. Закуплено 620 індивідуальних пластикових контейнерів європейського зразка, місткістю 120 літрів, які будуть безкоштовно передані в користування мешканцям приватного житлового сектора на умовах бережливої експлуатації. Підписавши договір на вивезення побутових відходів та Акт приймання/передачі за збереження контейнера, його технічний і санітарний стан.

У цьому році наша мета така – встановити придбані євроконтейнери в домогосподарствах сектора індивідуальної житлової забудови, аби у перспективі наступних років додати ще по одному контейнеру для роздільного збору органічних і штучних відходів. Це стане можливим після встановлення на території сміттєсортувальної дільниці, передбаченої проектом міжмуніципального співробітництва. Планується, що поступово до цієї сучасної системи поводження з твердими побутовими відходами буде залучено і села об’єднаної територіальної громади.

Тому вже сьогодні кожному мешканцю потрібно звикати до думки, що господарське сміття вдома доведеться сортувати, збираючи окремо харчові відходи, метал, папір і скло. Бо ви тільки вдумайтеся у цифри: на руйнування паперу потрібно  від 2 до 10 років, консервних банок – 100 років, поліетилену – 200 років, пластмаси – більше 500, а склу для повного розкладання потрібно  1000 років. Що краще – пустити все це на повторну переробку, чи утрамбовувати на полігоні, поступово роблячи з нього об’єкт екологічної небезпеки?

Сьогодні я закликаю кожного свідомого жителя, який хоче бачити  чистим і впорядкованим наш  рідний Гадяч, виконати свій громадянський обов’язок –  укласти з КП «Гадяч-житло» договір про надання послуг з вивезення  твердих побутових відходів за адресою: м. Гадяч, вул. Драгоманова, 22 контактний телефон: 2-39-43, 3-38-32.

Гадяч – наш спільний дім. Подбаймо про його чистоту разом! І хай не лише стаття 32 Закону України «Про відходи», що з 1 січня 2018 року зобов’язує українців до сортування, стане нам вказівкою, хай скеровує кожного власне сумління.

Микола Сергієвський, інспектор по контролю за благоустроєм екологічним та санітарним станом міста