Фото без описуГерб - особливий символічний знак, що виражає коло ідей політичного та історичного характеру, природні особливості, господарську специфіку.

Герб Гадяча: на щиті у червоному полі зображено воїна, який простромлює списом змія. Пізніше він дістав конкретний образ: архангел Михаїл, що простромлює золотим списом чорного диявола.

Довготривала боротьба населення повіту й Гадяча проти польської шляхти, зрадників українського народу та чужоземних загарбників відбита у зображенні Герба. Вся композиція Герба символізує перемогу патріотичних сил народу над силами зрадників та чужоземних загарбників.


Гімн​

Стояв на варті України,
Вдивляючись у степ, чи в'ється дим…
Вставав ти часто з попелу, руїни,
І залишався Гадяч молодим.

Приспів:

Місто козацької слави,
В праці величній зростай,
Квітни в садах кучерявих,
Пісню про щастя співай.

Цілує сонце твій праотчий ганок
І нам в майбутнє залиша сліди...
Тут Леся Українка й Драгоманов
Для нас лишились юними завжди.

Приспів.

Хай день трудящий буде в тебе славним,
Безхмарне небо світле й голубе.
Ти син молодший матінки Полтави,
Ми ще не раз прославимо тебе.

Приспів.


Фото без описуОпис прапора

Квадратне полотнище, що складається з двох вертикальних смуг - від древка жовтої (шириною в 1/4 ширини прапора), на якій 3 сині 8-променеві зірки (розмах променів становить 1/5 ширини прапора), а з вільного краю червоної, на якій Архангел Михаїл з білими крильми, в білій сорчці та штанях, у жовтому обладунку, чоботях, плащі і шоломі з білим плюмажем, б'є жовтим списом чорного диявола.

У прапорі використано сюжет з міського герба, відомого з печаток Гадяча поч. 18 ст. Три 8-променеві зірки у жовтому полі уособлюють три козацькі сотні, які були в Гадячі, та підкреслюють давні традиції міста. Жовтий колір символізує добробут і щедрість, а синій вказує на благородство мешканців Гадяча.

Положення про зміст, опис та порядок використання символіки міста Гадяч

Дія цього Положення поширюється на адміністративні органи міста, підприємства всіх форм власності, установи, організації та на громадян міста. Герб, Прапор, Гімн міста є єдиною символікою, яка увіковічнює історичні цінності міста Гадяч, гордість його жителів за свій край, звеличує любов до рідного міста.

Порядок застосування символіки міста

Символи міста - Герб, Прапор, Гімн - використовуються поряд з державними в урочистих випадках при проведенні державних, національних, міських урочистих заходів.

Головне зображення Герба, Прапора міста розміщується в адміністративному приміщенні міської ради, в кабінеті міського голови та його заступників, у залі проведення сесій міської ради.

Символіка міста розміщується:

  • на в'їздах до міста;
  • у куточках символіки дитсадків, шкіл, училищ, бібліотек;
  • у місцях проведення святкових заходів;
  • в адміністративних приміщеннях;
  • на сувенірні рекламні продукції.

Керівництво по впровадженню символіки здійснюють міська рада та міськвиконком.

Гід державних послуг. Банер