Проведено засідання методичної студії Зональної школи новаторства керівних, педагогічних працівників Гадяцького, Лохвицького районів та м. Гадяча

Науково-методичне забезпечення інноваційного розвитку сучасного закладу освіти

27 лютого 2019 року на базі Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради Гадяцьким науково-методичним центром (Гадяцький район), методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради (м. Гадяч) та районним методичним кабінетом відділу освіти Лохвицької районної державної адміністрації (Лохвицький район) проведено засідання методичної студії Зональної школи новаторства керівних та педагогічних працівників Гадяцького, Лохвицького районів та м. Гадяча «Науково-методичне забезпечення інноваційного розвитку сучасного закладу освіти (З досвіду роботи Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки)».
У методичному заході взяли участь працівники вищевказаних методичних установ та директори і заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти м. Гадяча, Гадяцького і Лохвицького районів).

Із вітальними словами до учасників звернулися – завідувач методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Майборода С.М. та координатор роботи ЗШН, методист Гадяцького науково-методичного центру Ємець С.М.

У основній частині засідання учасникам заходу було презентовано питання працівниками Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради:

«Управління інноваційними процесами у сучасній школі» (директор Смірнова Т.Ю.);

«Упровадження освітніх інновацій у Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки – шлях до формування конкурентоздатної особистості» (заступник директора з НМР Бутко В.В.);

Науково-методичне забезпечення інноваційного розвитку сучасного закладу освіти«Всеукраїнський науково-педагогічний проект «Інтелект України» – впровадження в освітній простір системи підтримки академічно здібних дітей» (заступник директора з НВР Нестерук С.І.);

«Використання Google сервісів на уроках математики (учитель математики Галушка Л.П.);

«Як сервіс Google Classroom допомагає заощадити час та налагодити спілкування на уроках інформатики» (учитель інформатики Субота Б.О.);

«Використання на уроках курсу «Захист Вітчизни» програм-стимуляторів (учитель предмету «Захист Вітчизни» Підгайний О.М.);

Фото без опису«Міжнародне співробітництво Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки: реалізація проектів з англійської мови «eTwinnіg» та «Skype in the Classroom» у рамках східного партнерства Європейського Союзу» (учитель англійської мови Мироненко Т.Л.);

«Участь гімназистів у міжнародному проекті «GoCamp» – підготовка молодого покоління до викликів ХХІ століття» (заступник директора з ВР Шаманська О.М.);

«Участь у міжнародному проекті для німецькомовних вчителів «Deutshe Bildung» у Штудгарті (учитель німецької мови Дудич А.О.);

Фото без опису«Участь у форумі Української академії лідерства: «Liberal Arts: Лідерство в світі про нетворклінг, опанування сучасних каналів комунікації» (учитель англійської мови Крат Н.О);

«Підвищення екологічної освіти та залучення молоді до практичних навичок сталого розвитку та споживання шляхом участі у Всеукраїнському проекті «Компола» (учитель біології Рвач О.І.), «Репрезентація науково-дослідницької роботи «Асиметрія листя берези повислої як показник біоіндикації атмосферного повітря м. Гадяча» (Тарасенко Катерина, учениця 10 класу);

«Формування економічно компетентної та соціально адаптованої особистості в умовах профільного навчання» (учитель економіки Гарнага С.І.).
Окрім того, учасники методичного заходу ознайомилися з питаннями:
«Забезпечення системного кваліфікованого супроводу дітей з особливими освітніми потребами у Гадяцькому ІРЦ» (директор КУ «Гадяцький ІРЦ Гадяцької міської ради» Шкрьоба С.В.) та «Здорова молодь – міцна держава. Формування в учнів навичок здорового способу життя» (практичний психолог Березоволуцького ЗЗСО І-ІІІ ст. Петрівсько-Роменської сільської ради Клименко В.П.).

У рамках практичної частини засідання методичної студії Зональної школи новаторства учасники заходу здійснили екскурсію гімназією «Освітнє середовище початкової школи», переглянули виставу у виконанні театрального колективу учнів Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки «Зелений гай «У краю лагідної краси» і стали учасниками тренінгових занять «Освітнє лідерство» (практичний психолог Литвиненко О.С., соціальний педагог Комащук М.О.).
Заступник директора з навчально-методичної роботи Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки Бутко В.В. розкрила результати реалізації методичної теми «Створення умов для формування ключових компетентностей особистості в умовах інформаційного середовища з метою успішної самореалізації».
За результатами роботи заходу вироблено рекомендації для керівників та педагогічних працівників закладів освіти м. Гадяча, Гадяцького та Лохвицького районів.

Робота методичної студії Зональної школи новаторства керівних та педагогічних працівників Гадяцького, Лохвицького районів та м. Гадяча вкотре засвідчила і продемонструвала свою доцільність, оскільки в системі методичної роботи її діяльність спрямована на науково-методичне забезпечення ефективності процесів підвищення кваліфікації педагогічних кадрів та методичний супровід процесів ефективного функціонування й розвитку закладів загальної середньої освіти на основі партнерства між усіма підрозділами системи освіти.

Висловлюємо щирі слова вдячності колективу Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради за організацію методичного заходу та високий рівень його проведення.