Проведено І (міський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура»

Учасники змагань

14 березня 2019 року відділом освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради на базі Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів № 4 ім. Лесі Українки проведено І (міський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура».

Метою змагань є реалізація завдань дитячо-юнацької військово-патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура») щодо поширення військово-спортивного та національно-патріотичного виховання серед української молоді на основі козацьких традицій. Участь змаганнях взяли:  рій «Промені сонця» Гадяцької гімназії ім. Олени Пчілки Гадяцької міської ради, рій «Ятаган» Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. Михайла Драгоманова Гадяцької міської ради, рій «Заярські козаки» Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 Гадяцької міської ради, рій «Бійці» Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів № 4 ім. Лесі Українки Гадяцької міської ради, рій «Сергіївські вовки» Сергіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сергіївської сільської ради.

Учасників гри привітали завідувач методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Майборода С.М., методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Лисенко В.В., зазначивши важливість патріотичного виховання сучасної молоді та побажали  успішного проходження випробувань учасникам гри.

Юнаки та дівчата демонстрували свої сили та вміння у військово-спортивних  етапах гри: перший етап «Впоряд» – конкурс з індивідуальних дій та дій у складі рою (стройова підготовка); другий етап «Відун» – конкурс знавців історії України (доба козаччини); третій етап –  «Рятівник» (надання  долікарської допомоги); четвертий етап – стрільба з пневматичної гвинтівки (мішень № 4 з дистанції 10 м). За результати кожного етапу визначалися кращі результати роїв.

За рішенням  головної суддівської колегії міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у загальному заліку переможцем став рій  «Заярські козаки» Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3, ІІ місце виборов рій «Ятаган» Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. Михайла Драгоманова, ІІІ місце розділили – рій «Сергіївські вовки» Сергіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. та рій «Бійці» Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів № 4 ім. Лесі Українки.

Рій «Заярські козаки» Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 буде представляти наше місто у травні на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура» в селі Вельбівка Гадяцького району.

Такі змагання-випробування у черговий раз переконують, що виховання у традиціях українського козацтва сприяють  формуванню у старшокласників активної громадянської позиції, почуття національної гідності і самосвідомості, вихованню любові до України, готовності захищати свій край.