Фахівці Гадяцького бюро допомогли встановити факт родинних відносин

  • 595

До Гадяцького бюро правової допомоги звернулася особа М. з проханням допомогти у вирішенні питання встановлення факту родинних відносин між його батьком та тіткою, оскільки відновити документи, що підтверджують такі відносини неможливо, а особі необхідно переоформити спадщину після померлої.

За результатами розгляду письмового звернення гр. М. про надання йому безоплатної вторинної правової допомоги з вищезазначеного питання, наказом директора Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги уповноважено начальника відділу «Гадяцьке бюро правової допомоги» Ірину Калініченко на складання гр. М. заяви про встановлення факту родинних відносин.

Під час зустрічі з працівником бюро клієнт повідомив, що йому було відмовлено нотаріусом Гадяцького районного нотаріального округу у прийняті спадщини після померлої, оскільки неможливо встановити факт родинних відносин. Оскільки свідоцтво про народження його батька, не збереглося, в березні 2018 року клієнт звернувся до Гадяцького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану з метою отримання відомостей про наявність актового запису про народження. Проведеною перевіркою актових записів за період з 1920 по 1926 роки відповідні записи не збереглися та на державне зберігання до Державного архіву Полтавської області не передавалися у зв’язку з незбереженням. Також проведено перевірку по поновлених актових записах про народження, що зберігаються у відділі ДРАЦС Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Полтавській області за період з 1954 року по теперішній час. Проведеною перевіркою актового запису не виявлено.

У зв’язку з вищевикладеними обставинами, гр. М. вимушений звернутись до суду для встановлення факту родинних відносин в судовому порядку.

Фахівець Гадяцького бюро правової допомоги Ірина Калініченко роз’яснила заявнику, які документи необхідно для цього зібрати та підготувала до суду заяву про встановлення факту родинних відносин на підставі наданих гр. М. документів, в якому чітко виклала та обґрунтувала всі обставини справи.

Завдяки професійним діям керівника бюро та об’єктивного і неупередженого підходу суду до вирішення справи заяву задоволено в повному обсязі. Рішенням Гадяцького районної суду Полтавської області від 29 жовтня 2018 року встановлено факт родинних відносин між батьком заявника та його тіткою.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Гадяцького бюро правової допомоги Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допопомоги за адресою: м. Гадяч, вул. Шевченка, 5 (другий поверх), тел. (05354) 3-25-05.