26 квітня - День пам’яті Чорнобильської трагедії

  • 1382

 

26 квітня весь світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, Міжнародний день пам’яті про Чорнобильску катастрофу. Для України аварія на Чорнобильській АЕС стала одним із похмурих символів трагедії, до якої може призвести техногенна катастрофа. 33 роки тому - 26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян.

Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

Сьогодні біля пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС відбувся мітинг-реквієм вшанування ліквідаторів цієї страшної аварії.

У заходах взяли участь перший заступник міського голови Г.М. Дроботя, секретар міської ради Г.В.Сафонов, голова райдержадміністрації О.В. Матюшенко,  голова районної ради В.П. Нікітенко, голова ради Гадяцького районного добровільного товариства «Союз Чорнобиль» В.В.Биченко, представники трудових колективів підприємств, установ і організацій міста, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, родичі загиблих ліквідаторів та представники громадськості. Вшанувати пам’ять загиблих та висловити вдячність тим, хто брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, прийшли  небайдужі люди та учасники ліквідації чорнобильської трагедії. 

Після виступу очільників влади відбувся спільний молебень за загиблими ліквідаторами.

Присутні вшанували пам’ять загиблих під час трагічних подій та поклали квіти до плит з іменами ліквідаторів аварії.