У Гадячі проведено обласний семінар-практикум методистів з питань дошкільної освіти методичних кабінетів (центрів) районів, міст, ОТГ

Фото без опису7 травня 2019 року відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на 2019 рік на базі ЗДО № 10 «Казка» та ЗДО «Первоцвіт» Гадяцької міської ради проведено обласний семінар-практикум методистів з питань дошкільної освіти методичних кабінетів (центрів) районів, міст, ОТГ «Нова модель взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками в контексті Базового компоненту дошкільної освіти».

Учасників заходу привітали: методист відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського Корф І.В., секретар Гадяцької міської ради Сафонов Г.В., начальник відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Бутенко С.М., спеціаліст відділу освіти, молоді, спорту та культури виконавчого комітету Сергіївської сільської ради Хоменко О.С. та вихованці ЗДО № 10 «Казка».

Фото без описуЗавідувач методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Майборода С.М. презентував питання «Міська методична служба за умов модернізації освітнього простору: виклики та перспективи розвитку».

Директор ЗДО № 10 «Казка» Щухомет В.М. за допомогою відеопрезентації «Назустріч один одному» ознайомила учасників заходу з питаннями організації роботи з батьками в сучасному закладі дошкільної освіти.

Практична частина семінару-практикуму розпочалася фрагментом інтегрованого заняття у старшій групі «Суничка» ЗДО № 10 «Казка» «Рідне місто. Лего-конструювання як компонент Stream – освіти для дошкільників» (вихователь Пуць Н.П.). Потім методисти з дошкільної освіти методичних кабінетів (центрів) районів, міст, ОТГ стали учасниками двох майстер-класів «Фарбуємо веселкову крашанку» (вихователь Шелест О.Г.) та «Свічка – як символ життя і світла» (вихователь Київська Т.В.).

Фото без описуЗавершила практичну частину заходу великодня родинна зустріч «Святкуймо Воскресіння разом» за участю вихованців, їх батьків, бабусь, дідусів та працівників закладу (керівники музичні Олексієнко О.М., Крамаренко І.В.).

Високий рівень методичної майстерності педагогів закладів дошкільної освіти міста, їх вміння формувати позитивне ставлення до партнерської взаємодії відмітила голова Гадяцької районної організації професійної спілки працівників освіти і науки України Недвига Г.А.

У ЗДО «Первоцвіт» учасників обласного семінару-практикуму вітали запальним флеш-мобом вихованці закладу та їх мами. Методисти мали змогу переглянути виставки спільної сімейної творчості: «Великодні передзвони», «Берегиня роду твого», «Твій родовід», які презентувала директор ЗДО «Первоцвіт» Писанка Ю.О.

Під час теоретичної частини методичного заходу учасники семінару працювали над питаннями:

Фото без опису«Тенденції розвитку дошкільної освіти сьогодення» – Токар О.В., методист відділу ліцензування та атестації навчальних закладів Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського;

«Нормативне забезпечення дошкільної освіти. «Методичні рекомендації щодо організації взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців» – Корф І.В., методист відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського;

«Сучасний формат взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками в контексті програми «Впевнений старт» – Аколович Т.П., методист методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради;

«Роль педагогів та батьків в комплексній системі раннього втручання у покращенні якості життя дитини та родини» – Тристан М.О., методист Полтавського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю;

«Конфліктологічна компетентність учасників освітнього процесу як умова ефективної комунікації» – Муліка К.М., завідувачка Центру практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної Фото без описуосвіти ім. М.В.Остроградського.

За результатами обласного семінару-практикуму методистів з питань дошкільної освіти методичних кабінетів (центрів) районів, міст, ОТГ «Нова модель взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками в контексті Базового компоненту дошкільної освіти» вироблено методичні рекомендації для практичного використання працівниками дошкілля Полтавської області.
Перед від’їздом з Гадяча учасникам методичного заходу проведено оглядову екскурсію міським парком «Перемога».

Фото без описуВисловлюємо вдячність Полтавському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради, відділу освіти, молоді, спорту та культури виконавчого комітету Сергіївської сільської ради, Гадяцькій районній організації професійної спілки працівників освіти і науки України, а також працівникам, вихованцям та їх батькам ЗДО № 10 «Казка», ЗДО «Первоцвіт», усім закладам дошкільної освіти м. Гадяча та Сергіївської ОТГ і методистам з різних куточків Полтавської області за атмосферу, творчий підхід до організації освітнього процесу та вагомий внесок у розвиток ефективної системи методичної роботи з педагогічними кадрами закладів освіти.