Гадячани учасники ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура

16-20 травня 2019 року у с. Вельбівка Гадяцького району на базі Дитячого оздоровчого табору «Горизонт» Гадяцького обласного наукового ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів імені Є.П. Кочергіна Полтавської обласної ради  Полтавським обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді за підтримки Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації було проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), заходу, який вчить молоде покоління бути сильними, наполегливими, вміти захищати свою Батьківщину.

У обласному етапі гри «Сокіл» («Джура») взяли участь 40 команд у складі 320 учасників з різних куточків Полтавщини. Місто Гадяч на змаганнях представляв рій «Заярські козаки» Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 Гадяцької міської ради, у складі: Гайдабура Олександр (учень 9 класу), Барабаш Андрій (учень 9 класу), Опихайленко Богдан (учень 10 класу), Зощук Богдан (учень 9 класу), Крат Максим (учень 9 класу), Бойко Марина (учениця 9 класу),  Деркач Альона (учениця 9 класу), Бабаш Альміра (учениця 9 класу); Білоцерківець Володимир Іванович (учитель курсу «Захист Вітчизни», керівник-виховник рою), Деркач Валентина Анатоліївна (педагог-організатор, другий виховник).

Насиченою була програма заходу, «юні джури» взяли участь у 10 конкурсах-змаганнях: «Впоряд» – конкурс з індивідуальних дій та дій у складі рою (стройова підготовка); «Відун» – конкурс знавців історії України (доба козаччини); «Рятівник» (з надання першої долікарської допомоги з елементами рятувальних робіт); «Стрільба з пневматичної гвинтівки» (мішень № 6 з дистанції 10 м); «Ватра у колі друзів» (представлення творчо-мистецького звіту рою (мистецька композиція); силові змагання «Підтягування, віджимання», «Метання учбової «гранати» в ціль, комплексна командно інтелектуально-екстремальна гра «Пластун»; козацька «Туристсько-спортивна смуга перешкод», у визначенні найкращого біваку в «Таборуванні», та конкурс звітів  «Книга звитяг».

Рій «Заярські козаки» переміг (І місце) у конкурсі біваків «Таборування» та виборов ІІІ місце у конкурсі «Ватра у колі друзів» і у підсумку посів п’яте  підсумкове місце.

Вітаємо наших хлопців та дівчат, а також їх наставників, з достойним результатом! Бажаємо юним джурам здоров’я, наснаги, подальших феєричних перемог, звершень, козацької витримки і незламного бойового духу!