22 червня в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Дата: 21.06.2019 10:34

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни  відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

День пам’яті засновано указом Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року. Також Верховна рада запровадила всеукраїнську хвилину мовчання у цей день. Відповідну постанову "Про запровадження в Україні особливої церемонії – проведення 22 червня кожного року Хвилини пам'яті по загиблих у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр." було ухвалено на засіданні 20 травня 2011 року.

Згідно з документом, Кабміну доручено забезпечувати 22 червня кожного року приспущення державного прапору України із чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади.

Окрім того, 22 червня кожного року Держкомітет телебачення і радіомовлення має забезпечувати обмеження трансляції розважальних програм радіо і телебачення, а також о 10.00 переривати трансляцію передач, ушановуючи пам'ять загиблих у війні.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в тій жахливій війні, тих, хто став жертвою нацизму.

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!