Проведено «круглий стіл» для корекційних педагогів закладів дошкільної освіти Гадяцької та Сергіївської ОТГ

  • 598

Фото без опису

11 жовтня 2019 року методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради і комунальною установою «Гадяцький інклюзивно-ресурсний центр» Гадяцької міської ради проведено «круглий стіл» для корекційних педагогів закладів дошкільної освіти Гадяцької та Сергіївської ОТГ «Корекційно-розвивальна робота та її значення у процесі навчання дітей з особливими освітніми потребами». Захід проведено на базі Гадяцького інклюзивно-ресурсного центру.

Необхідно зазначити, що корекційно-розвивальна робота – вагома складова інклюзивного навчання. Корекційно-розвивальну роботу в умовах інклюзивного навчання здійснюють спеціальні фахівці: корекційний педагог, логопед. Однак, не стоять осторонь корекційної допомоги й інші учасники освітнього процесу, а саме: вихователі, асистенти вихователів, музичні керівники та ін. Значна роль у закріпленні корекційної роботи належить батькам. Відомо, що у дітей з проблемами розвитку наявні фізичні та (або) психічні порушення, які ведуть до відхилень у загальному розвитку. Залежно від характеру порушення, часу його виникнення та особливостей протікання одні недоліки можуть повністю усуватися, інші – тільки коригуватися, деякі – компенсуватися. Цей алгоритм безумовно діє в умовах інклюзії.

Тому під час «круглого столу» обговорено питання щодо ролі корекційних педагогів у розвитку та соціалізації дітей з особливими освітніми потребами, створення інклюзивного середовища в закладах дошкільної освіти. Визначено особливості діяльності корекційних педагогів закладів освіти вході занять з дітьми з порушеннями мовлення (модератор Шкрьоба С.В., директор комунальної установи «Гадяцький інклюзивно-ресурсний центр» Гадяцької міської ради).

Методист методичного кабінету Аколович Т.П. розповіла про організацію корекційного процесу в ході проведення занять з корекції розвитку.

Учасники заходу працювали також в групах з обміну досвідом «Особливості підготовки корекційних педагогів до проведення корекційних занять для дітей з особливими освітніми потребами».

За результатами методичного заходу вироблено рекомендації для корекційних педагогів закладів дошкільної освіти Гадяцької та Сергіївської ОТГ.