Щодо обов'язковості подачі повідомлення про прийняття працівника на роботу в органи Державної фіскальної служби

  • 307

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Абзацом другим постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015р. №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі –постанова – 413) визначено, що повідомлення до територіальних органів Державної фіскальної служби подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Тобто, до початку роботи працівника інформація про його прийняття на роботу має бути подана до Державної фіскальної служби або її територіальних органів.

Норми ст.24 КЗпП України та постанови №413 поширюються на всі випадки, коли працівник виконує роботу на умовах трудового договору. Винятків щодо повідомлення в Державну фіскальну службу та її територіальні органи про прийняття (обрання) на роботу керівників новостворених юридичних осіб порядком не передбачено.

Якщо керівника прийнято на новостворене підприємство, установу, організацію, то повідомлення про прийняття працівника на роботу до територіальних органів Державної фіскальної служби має бути підписано особою, визначеною внутрішніми документами підприємства, установи, організації або установчими документами.

Головний держінспектор

Управління Держпраціу Полтавські області                                      Л.Д.Тіхонова