Вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

  • 618

Фото без опису

Указом Президента України №945 від 10 листопада 2006 року з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці  -  14 грудня встановлено Днем  вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У 1986–1987 роках у ліквідації наслідків катастрофи взяли участь близько 600 тисяч людей; 200 тисяч із них дістали підвищені дози опромінювання. За офіційними даними, загалом унаслідок Чорнобильської аварії потерпіли близько 5 мільйонів людей. Серед них були і наші земляки, які не жалкуючи власного життя та здоров’я були в перших лавах по усуненню цієї страшної аварії.

Фото без описуСаме 14 грудня 1986 року було завершено будівництво саркофага над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення довкілля.

Сьогодні, біля меморіалу загиблим чорнобильцям у місті відбулися заходи приурочені Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У заході взяли участь керівництво міської та районної влади, працівники органів влади, місцевого самоврядування, державних установ міста, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, родичі загиблих ліквідаторів та представники громадськості.

 Фото без опису«Вже 13-й рік поспіль ми відзначаємо  День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електричній станції. Серед ліквідаторів було багато гадячан. На превеликий жаль, з 593 ліквідаторів Гадяцького району вже 244 чоловік пішли у вічність», - такими словами розпочав мітинг-реквієм голова ради громадської організації «Гадяцьке міське товариство ветеранів та інвалідів «Союз Чорнобиль»  В.В. Биченко. Він зазначив, що саме ліквідатори, не шкодуючи свого здоров’я і життя, зробили неоціненний внесок у справу подолання наслідків катастрофи та подякував владі за підтримку громадської організації.

Фото без описуПрисутні привітали присутніх ліквідаторів аварії та висловили щиру дяку тим, хто ціною власного життя і здоров’я захищав світ від невидимого ворога – атому. За проявлену мужність під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вручено грамоти та подяки.

Відзначаючи трагічну подію аварії на Чорнобильській АЕС, присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання.