У Гадяцькій міській ОТГ відзначили День Соборності України

Дата: 22.01.2020 13:25

Сьогодні, 22 січня, Україна відзначає День Соборності та 101-у річницю проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

В історії кожної нації є дати, які єднають мільйони людей. Одним з таких свят для України є відзначення Дня Соборності.

22 січня 1919 року били дзвони Святої Софії Київської. Україна вперше за багато років зробила спробу об’єднати свої землі в єдину незалежну соборну державу. Відбувся акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Тож не випадково саме сьогодні, 22 січня 2020 року. у Гадячі відбулася низка заходів з нагоди відзначення Дня Соборності України. У них узяли участь керівництво та представники колективів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, трудові колективи підприємств, установ та організацій міста, учнівська молодь.

Розпочалися урочистості з покладання квітів до пам’ятного знаку родини Драгоманових та пам’ятного знаку Воїнам-захисникам України, загиблим у зоні проведення АТО/ООС.

По периметру центрального міського парку «Перемога» школярі створили «живий ланцюг», узявшись за руки, тим самим символізуючи об’єднання єдиної Соборної України.

Далі відбувся тематичний захід з нагоди Дня Соборності України біля пам’ятника Т.Шевченку.

Після покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку гадячани розгорнули  великий Державний Прапор України на знак єднання заходу і сходу у складі єдиної соборної України.

У Біленченківському старостинському окрузі на базі комунального закладу «Біленченківський сільський будинок культури» проведено патріотичну годину «Соборність України під прапором волі».