Коронавірус 2019-nCoV – профілактика та лікування (інформаційні матеріали для поширення)

  • 714

Новий коронавірус 2019 року (2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Гадяцька міська рада закликає соціальноорієнтований та свідомий бізнес, підприємців, аптечні заклади, керівників перевізних компаній авто та залізничних вокзалів долучитися до поширення інформаційних матеріалів, спрямованих на інформування населення про профілактику захворюваності, алгоритм дій в разі підозри захворювання.

Симптоми:

У людини, інфікованої 2019-nCoV, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

· гарячка;

· кашель;

· задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів 2019-nCoV спричиняє запалення обох легень.

Чи є вакцина?

Наразі немає вакцини для захисту від 2019-nCoV. Найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу.

Чи є лікування?

Не існує специфічного противірусного лікування для 2019-nCoV. Люди, інфіковані новим коронавірусом, можуть звернутися по медичну допомогу, щоби полегшити симптоми.

Як захиститися від інфікування:

· уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;

· не торкайтеся обличчя немитими руками;

· часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;

· ретельно готуйте їжу, зокрема м'ясо і яйця;

· уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

Як запобігти поширенню інфекції:

· якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);

· якщо ви відвідували Китай і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;

· під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;

· необхідно дезинфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Власникам закладів торгівлі та громадського харчування

Основним засобом захисту та профілактики інфікування коронавірусом 2019-nCoV є дотримання правил санітарної гігієни рук. Відтак власникам торговельних мереж необхідно розмістити в громадських вбиральнях дезинфектори для рук та пам'ятки щодо правильного миття та дезинфекції рук коло рукомийників та дезинфекторів.

Засобам масової інформації

Гадяцька міська рада звертається до Засобів масової інформації з проханням дотримуватись журналістських стандартів та журналістської етики в поширенні інформації про симптоми, засоби профілактики та лікування коронавірусу 2019-nCoV. Поширюючи інформацію, закликаємо послуговуватися виключно офіційними джерелами інформації – Міністерства охорони здоров'я та Департаменту охорони здоров'я та соціального розвитку. Просимо поширити у своїх засобах масової інформації матеріали вищенаведені матеріали та соціальні ролики. Весь пакет матеріалів можна завантажити за посиланням.

Закликаємо редакції засобів масової інформації запобігати поширенню недостовірної інформації, та інформації, що може викликати необґрунтовану паніку серед гадячан і гостей міста.

Завантаження постера:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завантаження постера: