ДОСЛІДЖЕННЯ ООН ЖІНКИ В УКРАЇНІ: COVID-19 ПОСИЛЮЄ ВРАЗЛИВІСТЬ ЖІНОК І ДІВЧАТ

Дата: 21.05.2020 08:34

Пандемія, спричинена поширенням вірусу COVID-19, і пов’язані з нею обмежувальні заходи наражають усі групи жінок на серйозну небезпеку втрати доходів і заощаджень, значно збільшують тягар неоплачуваної роботи з догляду, підвищують ризики домашнього насильства щодо жінок і дітей, а також посилюють уразливість тих, хто стикається з множинними формами дискримінації — свідчить нове дослідження ООН Жінки в Україні «Оперативна гендерна оцінка становища та потреб жінок у контексті ситуації з COVID-19 в Україні».

Оцінка, що проводилася в період з 21 березня до 12 квітня 2020 року, містить онлайн-опитування. Опитано 3310 респонденток і 528 респондентів старших за 18 років, що проживають у різних типах населених пунктів і мають доступ до мережі Інтернет. Вибірка не є репрезентативною для населення областей за критеріями віку та рівня освіти, але для проведення порівняльного аналізу досягнуто представництво респонденток і респондентів ключових груп (аналітичний підхід до формування вибіркової сукупності). Окрім того, було проведено кабінетний огляд українського законодавства, пов’язаного із запобіганням виникненню та поширенню COVID-19, і офіційних даних державної статистики, розмежованих за ознакою статі, на національному, регіональному та місцевому рівнях.