22 червня день скорботи і вшанування пам'яті жертв війни

Дата: 22.06.2020 07:46

Щороку 22 червня наш народ вшановує світлу пам'ять мільйонів українців, життя яких обірвала Друга світова війна. День пам’яті засновано указом Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року. Також Верховна рада запровадила всеукраїнську хвилину мовчання у цей день.

Друга світова війна для України – національна трагедія. Прямі наші людські втрати у війні становили 8–10 млн. осіб, загальні демографічні – понад 13 млн. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в тій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму.

Ми пам’ятаємо тих, хто першим прийняв на себе страшний удар, хто так і не повернувся з війни, й тих, чиї життя були покалічені і зруйновані.

Вічна пам'ять Героям…