Реєстрація місця проживання в іпотечному житлі

  • 442

 

Фото без опису

З 04 квітня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», якою встановлені правила реєстрації місця проживання громадян.

27 травня 2020 року постановою Кабінету Міністрів України №481 до вищезазначених Правил внесено ряд змін, зокрема щодо реєстрації місця проживання в житловому приміщенні, яке перебуває в іпотеці. Дані зміни набули чинності 23 червня 2020 року.

Якщо житло, в якому необхідно зареєструвати місце проживання перебуває в іпотеці, довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов’язань, для реєстрації місця проживання особи додатково необхідно подати письмову згоду на таку реєстрацію від відповідного іпотекодержателя або довірчого власника.

Працівник органу реєстрації також з метою перевірки належності особі, що подала заяву для реєстрації місця проживання, відповідного житла на праві власності чи належності власнику/співвласникам, що надали згоду особі для реєстрації місця проживання, відповідного житла на праві власності, а також з метою перевірки перебування такого житла в іпотеці або довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов’язань використовує відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відповідно до Порядку доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до відділу «Гадяцьке бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:  м. Гадяч, вул. Шевченка, 5  або за телефоном (05354)3-25-05.