У online-режимі проведено тренінг для шкільних координаторів дистанційної освіти ЗЗСО Гадяцької міської ОТГ «Організація освітнього процесу з використанням дистанційних технологій навчання»

Сподіваємося, що 1 вересня новий навчальний рік розпочнеться в звичайному очному режимі. Проте коронавірус не зник і в умовах, що склалися, дистанційне навчання є оптимальною моделлю. Наші педагоги повинні бути готовими до буль-яких викликів. Саме тому, 19-20.08.2020 проведено онлайн-тренінг для шкільних координаторів дистанційної освіти, голів шкільних методичних об’єднань, педагогів-предметників «Організація освітнього процесу з використанням дистанційних технологій навчання». Захід організовано міськими координаторами дистанційної освіти – головним спеціалістом відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Павленко А.М. та завідувачем методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради Майбородою С.М.

Тренінг проведено з метою забезпечення науково-методичного супроводу учасників освітнього процесу в умовах дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти Гадяцької міської ОТГ. До онлайн-заходу долучилося 18 педагогічних працівників з 5 закладів загальної середньої освіти ОТГ.

Протягом двох днів учасники працювали над темами: «Нормативне забезпечення організації дистанційного навчання; стан і перспективи», «Як організувати роботу закладу загальної середньої освіти в дистанційному режимі», «Як забезпечити неперервність освіти під час пандемії: рекомендації міжнародних організацій» (доп. Павленко А.М.); «Основні складові середовища дистанційного навчання», «Технологія формування та розвитку критичного мислення в умовах дистанційної навчання. Вправи на розвиток інфо-медіа грамотності» (доп. Майборода С.М.); «Методичні рекомендації: особливості дистанційного вивчення шкільних предметів (математика, фізика і астрономія)» (доп. Ємець С.М.); «Академічна доброчесність учнів» (доп. Майборода С.М.); «10 онлайн-сервісів, щоб поліпшити якість освітніх послуг за чотирма напрямками інституційного аудиту» (доп. Павленко А.М.), «Професійне вигорання педагога в умовах дистанційного навчання» (Аколович Т.П.); «Організація виховної роботи в закладах освіти в умовах дистанційного навчання» (Шимка Н.П.); «Методичні рекомендації: особливості дистанційного вивчення шкільних предметів» (Шимка Н.П., Мирошниченко Н.М., Лисенко В.В., Майборода С.М.).

Презентовано також матеріали щодо організації дистанційного навчання засобами сервісів Microsoft (MS Оffice 365, MS Teams), сервісу Edmodo, Classtime. Дякуємо Полтавському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського за підтримку.

Представники закладів загальної середньої освіти ОТГ поділилися власним досвідом: заступник директора з навчально-виховної роботи Гадяцького ліцею І-ІІІ ст. № 1 ім. Олени Пчілки Бутко В.В. «Уроки в режимі онлайн як ефективна форма організації освітнього процесу під час дистанційного навчання у Гадяцькому ліцеї І-ІІІ ст. № 1 ім. Олени Пчілки»; учитель фізики та інформатики Гадяцького ліцею І-ІІІ ст. № 4 ім. Лесі Українки Римар Л.П. «Взаємодія з учнями через учительський блог», заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель інформатики Гадяцької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 2 ім. Михайла Драгоманова Рубан Т.П. «Створення відео уроків – перші кроки вчителя».

Учасники тренінгу активно долучилися до роботи виконували активності. виробили найближчі завдання з розвитку дистанційної освіти Гадяцької ОТГ, домовилися співпрацювати та обмінюватися досвідом з цього питання.

До 1 вересня 2020 року шкільні координатори дистанційної освіти забезпечать проведення тренінгів для всіх педагогічних працівників закладів освіти Гадяцької ОТГ.

За інформацією методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Гадяцької міської ради