Відбулося друге пленарне засідання третьої чергової сесії Гадяцької міської ради восьмого скликання. Бюджет-2021 прийнято

23 грудня 2020 року, в залі засідань Гадяцької міської ради, під головуванням міського голови Володимира Нестеренка відбулося друге пленарне засідання третьої чергової сесії Гадяцької міської ради VIII скликання.

На пленарному засіданні були присутні 22  депутати міської ради восьмого скликання з 26 обраних. Розглянуто 33 питання порядку денного. Головним питанням порядку денного було прийняття бюджету Гадяцької міської територіальної громади на 2021 рік. З даного питання доповіла  начальник фінансового управління Гадяцької міської ради Алла Бабенко.

Фото без описуОсновні цифри доходів та видатків бюджету 2021 наступні:

Доходна частина загального фонду бюджету Гадяцької міської ТГ на 2021 рік становить 202507,9 тис. грн., що на 44412,1 тис. грн. більше за обсяг уточненого бюджету на 2020 рік.

По власним надходженням  доходна частина загального фонду визначена в сумі 138439,4 тис. грн., що більше на 18858,8 тис. грн. або на 15,8 % затверджених показників  на 2020 рік.

Найбільшою складовою доходів бюджету Гадяцької міської ТГ є податок та збір на доходи фізичних осіб – 61,3%  від доходів загального фонду. Прогнозні надходження податку складають 79298,3 тис. грн. В порівнянні з затвердженими показниками податку на 2020 рік прогнозні показники на 2021 рік більше на 5624,6 тис. грн. або 7,6%.Фото без опису

Надходження акцизного податку до бюджету Гадяцької міської ТГ планується в сумі 15100,0 тис. грн., на 385,0 тис. грн. більше затверджених показників 2020 року. Прогноз обсягу  акцизного податку розраховано враховуючи збільшення реалізації підакцизних товарів.

Плата за землю очікується в обсязі 15800,0 тис. грн., що на 4070,0 тис. грн. більше  затверджених показників 2020 року. Прогноз обсягу надходжень плати за землю розраховано відповідно до положень Податкового та Бюджетного кодексу України.

Фото без описуЄдиного податку планується  в розмірі 21829,5 тис. грн., що на 5058,1 тис. грн. або  більше  затвердженого показника на 2020 рік.  Прогноз обсягу єдиного податку обумовлений зростанням середньомісячної  заробітної плати від якої нараховується єдиний податок I та  II групи.

Загальний обсяг міжбюджетних трансфертів, що надаються із загального фонду державного бюджету визначено на підставі  Закону України  «Про державний бюджет на 2021 рік»  у  сумі 61389,2 тис. грн.,  у тому числі:

•        Освітня субвенція -  55915,6 тис. грн.

•        Базова дотація – 5473,6 тис. грн.

Субвенції з місцевого бюджету  - 2679,3 тис. грн.

•        Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1499,0 тис. грн.

•        Субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 701,1 тис. грн.

•        Інші субвенції з місцевого бюджету – 479,2 тис. грн.

Спеціальний фонд бюджету Гадяцької міської ТГ на 2021 рік прогнозується в сумі 9641,3 тис. грн., в т.ч.

•        Власні надходження бюджетних установ – 9615,3  тис. грн.;

•        Цільові фонди утворені при органах місцевого самоврядування та органах виконавчої влади –1,0 тис. грн.;

•        Екологічний податок  - 25,0 тис. грн.

Видатки бюджету Гадяцької міської ТГ  на 2021 рік плануються в обсязі 212149,1 тис. грн., в тому числі по загальному фонду – 191508,3 тис. грн,, спеціальному фонду – 20640,8 тис. грн. Видатки розподілено на наступні сфери: освіта 64,8%; державне управління 13,4%; житлово-комунальне господарство 6,1%; охорона здоров’я 1,8%; культура 5,1%; соціальний захист 5,2%; економічна діяльність 0,5%; фізична культура та спорт 0,9%, інші видатки 2,2%.

В проєкті бюджету Гадяцької міської ТГ враховано підвищення розмірів державних соціальних стандартів з 1 січня наступного року:

– мінімальної заробітної плати у розмірі : з 1 січня 2021 року - 6000 грн., з 1 грудня 2021 року - 6500 грн.;

– посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки у розмірі : з 1 січня 2021 року - 2670 грн., з 1 грудня 2021 року - 2893 грн.

Однією із особливостей формування видаткової частини бюджету є той факт,  що після ліквідації Гадяцького району  з метою збереження установ, своєчасного та в повному обсязі надання послуг жителям Гадяцької міської територіальної громади, а також іншим громадам, міською радою було прийнято рішення про входження до складу засновників цих установ. Тобто фінансування їх буде проводитись  з бюджету міської ТГ, а також коштів  бюджетів інших територіальних громад, які визнали ці установи об’єктами  спільного користування. До проекту бюджету включені видатки  тільки бюджету Гадяцької міської ТГ. Кошти бюджетів інших громад будуть включені до бюджету після їх затвердження сесіями відповідних громад.

На сесії затверджено Програму соціально-економічного розвитку Гадяцької міської територіальної громади на 2021 рік. Начальник відділу економічного розвитку та інвестицій  виконкому міської ради Інна Галушка ознайомила присутніх з детальним  планом заходів Програми соціально-економічного розвитку міської ТГ.

На сесії також розглянуто низку інших питань та прийнято відповідні рішення. З проектами рішень депутати мали змогу ознайомитися заздалегідь. Вони були ретельно опрацьовані на засіданні постійних депутатських комісій міської ради.

З рішеннями та результатами голосування другого пленарного засідання третьої чергової сесії Гадяцької міської ради восьмого скликання можливо ознайомитися на сайті Гадяцької міської ради.