15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2021 13:43

Пройшло 32 роки з дня завершення неоголошеної війни. Вона  тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій,  травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: за даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч  солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в  Україні – понад  150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення.

Сьогодні, 15 лютого 2021 року,  у місті Гадячі відбувся мітинг-реквієм з нагоди Дня вшанування  учасників бойових дій на території інших держав і 32-ї річниці виведення військ з Афганістану. Традиційно ветерани-афганці, рідні воїнів-інтернаціоналістів  разом з представниками міської влади,  громадськістю зібралися біля обеліску воїнам-афганцям аби схилити голови перед тими, кому не судилось дожити до цих днів, вшанувати тих, хто й нині залишається зразком справжньої мужності та самовідданості для молодих поколінь.

Ветеранів-афганців відзначили Подяками  Гадяцької міської ради та її виконавчого комітету.

Бойових побратимів, які ніколи не повернуться з війни, присутні вшанували хвилиною мовчання.