Гадяцька громада відзначила ювілейну дату славетної Лесі Українки (додано відео)

  • 1359

25 лютого, у день святкування 150-річчя від дня народження відомої геніальної української поетеси, культурної, громадської діячки Лесі Українки почесні гості, представники міської влади, науковці, краєзнавці та громадськість міста урочистою ходою вирушили в урочище Лесин Гай, де поклали квіти до пам’ятного знаку встановленому на місті будинку, в якому жила  та творила поетеса. Покладання квітів відбулося до пам’ятного знаку родини Драгоманових (площа Соборна) та до місця майбутнього пам’ятного знаку Лесі Українки (перед КЗ «Дружба»).

Після чого в міському палаці культури відбулися урочистості, присвячені ювілею від дня народження славетної видатної поетеси Лесі Українки «Яскрися, ж квітко Драгоманівського роду!». До вітального слова та нагородження на сцену було запрошено голову  Миргородської  районної  ради  Гирку  Наталію  Олексіївну, голову Миргородської районної  державної адміністрації Ємець Вікторію Михайлівну, тимчасово виконуючого обов’язки директора Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації – Ірину Анатоліївну Удовіченко, заступника директора Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського Надію Володимирівну Влезько.

Зі словами привітання до присутніх звернувся перший заступник міського голови Геннадій Миколайович Дроботя, зазначивши, що постать Лесі Українки має винятково велике значення. Вона збагатила українську історію, літературу, поезію, прославивши не лише своє рідне місто, а й Україну на весь світ.

Під час церемонії вручено Почесну відзнаку голови Миргородської районної ради депутату Миргородської районної ради восьмого скликання, учаснику операції АТО/ООС на Сході України -  Доносу Володимиру Михайловичу.

Подякою та ювілейною медаллю Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА нагороджено: колектив комунального закладу «Гадяцька публічна бібліотека ім. Лесі Українки» Гадяцької міської ради в особі керівника закладу – директора Ольги Володимирівни Красюк;  колектив Гадяцького історико-краєзнавчого музею Гадяцької міської ради в особі директора – Наталії Дмитрівни Судакової; колектив Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського, в особі директора Анатолія Миколайовича Насменчука; колектив «Гадяцького будинку культури» Гадяцької міської ради, в особі директора Лариси Володимирівни Труш; громадського активіста – Ірину Леонідівну Орлову.

За багаторічну творчу працю та особистий внесок  в популяризацію життя і творчості Лесі Українки серед жителів Гадяцької громади та за її межами, Почесною грамотою міської ради та виконавчого комітету міста Гадяча та ювілейною медаллю нагороджено:  Назаренко Ніну Олексіївну, Дейну Ганну Семенівну, Недовіса Олександра Івановича.

Грамотою та ювілейною медаллю відділу культури і туризму Гадяцької міської ради нагороджено Кулик Катерину Панасівну, Бутко Валентину Володимирівну, Романичеву Тамару Іванівну, Рахмун Марію Петрівну, колектив Комунального закладу «Гадяцька дитяча мистецька школа» Гадяцької міської ради в особі директора Сидоренка Григорія Миколайовича.

Почесними призами відділу культури і туризму Гадяцької міської ради нагороджено переможців фестивалю-конкурсу гри на музичних інструментах «Юний віртуоз Лесиного гаю 2021»: Височанську Соломію, Уманцеву Єву, Нечипоренка Миколу, Орост Марію, Жуківця Станіслава,  Скоробагатько Софію, Мінченкову Марію, Височанську Анастасію, Корнієць Вероніку, Павленка Станіслава, Уманцева Артема, Гнипу Вікторію.

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки Укрпошта випустила ексклюзивний художній немаркований конверт і власну марку із зображенням Лесі Українки.

Приємно зазначити, що сьогодні у місцях, де народилася та жила Леся Українка, а це: Новоград-Волинський Житомирської області, с. Колодяжне Волинської області, у Києві та у нашому місті Гадячі Полтавської області відбулися спеціальні погашення. Для цього Укрпоштою виготовлені 4 поштові штемпелі, 2 з яких прикрашені написом «Леся з нами :)», а на 2-х інших розміщено цитату із «Лісової пісні»: «Ні, я жива, я вічно буду жити».

Ця історична подія для міста і філателістів  відбулася  на сцені Гадяцького будинку культури. Почесне право поставити пам’ятний відбиток спеціального поштового штемпеля на немаркований конверт надано першому заступнику міського голови Геннадію Миколайовичу Дроботі, начальнику відділу культури і туризму Гадяцької міської ради Катерині Григорівні Кувшиновій та заступнику  директора   Полтавської  дирекції  акціонерного  товариства  «Укрпошта» Павлу Михайловичу Шестопалу.

По завершенню урочистої частини для гостей ювілейних заходів  звучала поезія Лесі Українки та твори, присвячені постаті поетеси, лунала класична музика.

 

Тендітна, але мужня жінка здобула ВІЧНІСТЬ…