Представники Гадяцької і Петрівсько-Роменської територіальних громад – переможці ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України є одним з провідних заходів МАН. Конкурс проводиться з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей країни, виховання їх у дусі патріотизму й демократичних цінностей, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації.

Щороку близько 100 тисяч обдарованих дітей з усієї України беруть участь у відбірних І етапах конкурсу, але лише найкращі представники стають переможцями регіональних етапів та беруть участь у фінальному ІІІ етапі конкурсу-захисту. Загалом конкурс-захист відбувається в 65 секціях 12 наукових відділень майже за всіма напрямами природничих, гуманітарних та суспільних наук.

Цього року в програмі проведення конкурсу-захисту відбулися суттєві зміни, як-от: підписання кожним учасником декларації академічної доброчесності; написання мотиваційного листа, що відображає зацікавленість у реалізації власного проєкту; впровадження постерного захисту проєктів замість уже традиційного написання контрольних робіт із базових дисциплін; трансформація захисту дослідницьких робіт у формат наукової конференції; тощо.

Цього року переможцями ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України стали:

учень 9 класу Ручківського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Петрівсько-Роменської сільської ради Гречка Ростислав, секція «Гідрологія» – І місце (науковий керівник Мовчан Володимир Васильович);

учениця 10 класу Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради Бакуменко Роксолана, секція «Екологія» – ІІ місце (науковий керівник Рвач Олена Іванівна);

учениця 11 класу Гадяцького обласного наукового ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів імені Є.П.Кочергіна Полтавської обласної ради Каліберда Аліна, секція «Українська література» – ІІ місце (науковий керівник Касьян Світлана Леонідівна);

учень 11 класу Березоволуцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Петрівсько-Роменської сільської ради Панченко Олександр, секція «Екологія» – ІІ місце (науковий керівник Мовчан Володимир Васильович);

учениця 10 класу Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради Мироненко Поліна, секція «Географія та ландшафтознавство» – ІІІ місце (науковий керівник Васюта Любов Іванівна);

учениця 11 класу Гадяцького обласного наукового ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів імені Є.П.Кочергіна Полтавської обласної ради Мильченко Марія, секція «Українське народне мистецтво» – ІІІ місце (науковий керівник Ілляшенко Вікторія Володимирівна);

учениця 11 класу Гадяцького обласного наукового ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів імені Є.П.Кочергіна Полтавської обласної ради Вовк Катерина, секція «Мистецтвознавство» – ІІІ місце (науковий керівник Ківшик Галина Василівна);

учень 11 класу Гадяцького обласного наукового ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів імені Є.П.Кочергіна Полтавської обласної ради Корицький Едуард, секція «Internet-технології та WEBдизайн» – ІІІ місце (науковий керівник Каліберда Олександр Васильович).

Ми щиро вітаємо юну еліту Гадяцької та Петрівсько-Роменської територіальних громад, учнів закладів освіти, які паралельно зі шкільним навчання займаються наукою. Мала академія наук є платформою для самореалізації талановитої молоді.

Ми дякуємо юним науковцям за те, що вони прославляють наш край на теренах області, а їх педагогам-наставникам за те, що допомагають молоді реалізувати свої знання і можливості у наукових працях. Сподіваємося, що вже через кілька років молоді та талановиті науковці, вихованці МАН України спрямовуватимуть свої знання в розвиток промислово-економічного потенціалу наших громад.

Підготував: С.М.Майборода