Висаджено алею на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.04.2021 11:28

14 квітня, з нагоди 35-х роковин Чорнобильської трагедії,  в районі Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів №4 імені Лесі Українки по вулиці Швидкого у місті Гадячі висаджено алею на честь героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Ініціатором такої акції стало міське добровільне товариство ветеранів «Союз Чорнобиль». Спільними зусиллями, пройшовши всі необхідні процедури від викопування ями до підв’язування саджанців, вони висадили алею з 50 молодих дерев: 35 березок та 15 липок. Започатковано героїчну алею - 26 квітня 2001 року на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року, а сьогодні проведено роботи по відновленню цієї алеї.

«У нашій пам’яті і досі живуть спогади про ту чорну ніч 26 квітня, коли вибухнув четвертий енергоблок ЧАЕС. Це була одна із найжахливіших катастроф у світі, і ми повинні донести це до наступних поколінь заради того, щоб такі аварії більше не повторювалися на нашій землі. Деревця, посаджені сьогодні будуть нагадувати нашим нащадкам про цю трагічну подію. Ці саджанці будуть матеріалізацією нашої шани і пам’яті нашим колегам-ліквідаторам і постраждалим від аварії на ЧАЕС», - зазначають учасники акції.

Віримо і сподіваємося, що ця алея стане для нащадків прекрасною пам’яттю про героїчні дні їхніх рідних та нагадуванням, що ми живемо в дуже вразливому світі, який треба захищати.