Розпочато дослідження підземних ходів

Дата: 23.04.2021 09:46

«Гадяцькі підземелля – це таїна

незвідана і потребують ще вивчення…»

Для дослідження розміщення Гадяцьких підземних ходів з часів Гетьманщини, які є ще не вивченою сторінкою в історії, до нашої громади запрошено команду представників з Київського ТОВ «Лабораторія неруйнівних методів дослідження» під керівництвом Андрія Васильовича Кадуна. Спеціалісти займаються багатоцільовим, апаратним обстеженням територій, об'єктів та підземних споруд. В роботі використовують  методи георадарного дослідження, геомагнітної, метал детекторної і батиметричної зйомки.

Це важлива подія у культурному житті  міста, перший рішучий  крок до розкриття такої важливої теми, як Гадяцькі підземелля. Дослідження залишків давньоруської фортикаційної споруди в перспективі надасть можливість виявити більш точну дату заснування  нашого міста.

Попереду ще багато роботи для археологів і науковців, та початок цієї захоплюючої справи вже покладено.