Пам’ять про загиблих у Другій світовій війні житиме вічно

  • 725

Фото без опису

Фото без описуФото без опису08 та 09 травня Україна традиційно відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

День пам'яті та примирення (пам'яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) — пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини. Цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом.

 Саме 08 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням Президента Німеччини Карла Деніца.

Відповідно до Указу Президента України,  метою відзначення Дня пам’яті та примирення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».

Сьогодні, 07 травня 2021 року, представники Гадяцької міської ради та Гадяцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки поклали квіти до Братських могил жертв нацизму. Пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки Другої  світової війни, житиме вічно.