Проведено обласний захід «Літературний місток пам’яті: краєзнавчий аспект»

Фото без описуФото без опису

Ушанування Лесі Українки в рамках ювілейного року з дня її народження – це нагода ще раз привернути увагу до поетеси та її творчого спадку. Один із заходів, присвячених життєпису письменниці, ? «Літературний місток пам’яті: краєзнавчий аспект» ? було проведено онлайн 21 травня 2021 р. у кімнаті-музеї життєвого та творчого шляху родини Драгоманових Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів № 1 імені Олени Пчілки.

Організатори дійства ? Гадяцький ЦПРПП та Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.  У літературно-мистецькому зібранні взяли участь науковці, літературознавці, митці Гадяччини та учителі словесності області.

Зі словами привітання до присутніх звернулися Корягіна Наталія Віталіївна, заступник директора з науково-методичної роботи ПОІППО ім. М.В. Остроградського, Майборода Сергій Миколайович, директор Гадяцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Гадяцької міської ради та Коваленко Ольга Павлівна, методист ПОІППО ім. М.В. Остроградського.

Результатами літературної розвідки з теми «Протистояння України й Московії: на матеріалі драми «Бояриня» Лесі Українки» поділилася Мелешко Віра Анатоліївна, кандидат філологічних наук, завідувачка кафедри української літератури ПНПУ ім. В.Г. Короленка.

Питання щодо нестандартних форм роботи з учнями по відзначенню 150-річчя з дня народження Лесі Українки висвітлила Зінченко Жанна Олександрівна, учитель української мови та літератури Полтавської ЗОШ І-ІІІ ст. №26.

Педагоги області із задоволенням переглянули відеоверсію тематичного заходу «Один день із життя Лесиного Гаю», надану Інформаційним Центром «Регіон». Його продовжив виступ Недовіс Людмили Іванівни, учителя української мови та літератури Краснолуцького закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів та Олександра Недовіса, поета, редактора літературно-краєзнавчого альманаху «Мистецьке гроно».

Потім звучала бандура: під її аккомпонемент учениця 6 класу Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів № 1 імені Олени Пчілки Близнюк Агата виконала вірш Лесі Українки "Мрія" німецькою мовою.

Про перебування Лесі за кордоном та її діяльність у цей період розповіли учителі закладів освіти м. Гадяча: Кожушко С.М., Калюжна К. А. (Гадяцький ліцей І-ІІІ ступенів № 4 імені Лесі Українки), Шимка І.П. (Гадяцький ліцей І-ІІІ ступенів № 1 імені Олени Пчілки), Кодаченко О.В. (Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 імені Михайла Драгоманова), Филь Т.В. (Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 імені Івана Виговського).

Дякуємо за плідну співпрацю адміністрації Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів № 1 імені Олени Пчілки, учасникам заходу, ведучому Гліку О.М., педагогу-організатору Гадяцького ліцею І-ІІІ ступенів № 4 імені Лесі Українки.

Підготувала: Н.М. Мирошниченко