Чи потрапляє період декретної відпустки до стажу,що дає право на щорічну відпустку

  • 451

Фото без опису

ідставі медичного висновку, зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку відповідно до роз’яснень,зазначених в листі Мінекономіки від 01.07.2021 р. № 4712-06/34400-07. Разом з тим жінка за її бажанням може перервати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та оформити відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, а після її закінчення знову скористатися своїм правом на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Відповідно до статті 17 Закону про відпустки на підставі медичного висновку жінці надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами. Після її закінчення за бажанням, зокрема, жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства. Якщо у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку жінка завагітніла, то відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами надається такій жінці за її бажанням після переривання відпустки для догляду за дитиною, в якій вона перебуває.

Законодавством не передбачено норми щодо переривання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з підстав надання жінці листка непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами за ініціативою роботодавця, кажуть у Мінекономіки.

Водночас ч. 3 ст. 25 Закону № 1105 визначено, що за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується незалежно від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, зараховується, серед іншого, час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалось місце роботи (посада) і йому виплачувалася допомога по державному соціальному страхуванню, за винятком частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

                                            

 Головний державний інспектор

Управління Держпраці у Полтавській області                                       Л.Д.Тіхонова