Гадяцьким ЦПРПП проведено територіальний семінар «Професійний розвиток вчителя: вимоги сьогодення»

Безсумнівно, реформування освіти на часі – змінюється час, світ, школа, а з нею виникають запити на нові послуги, зокрема, послуги з професійного розвитку педагогічних працівників, як ключових людей в системі освіти. Онлайн-консультування, наради, вебінари, семінари, які проводить комунальна установа «Гадяцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Гадяцької міської ради, стали тією оптимальною формою підтримки кожного керівника закладу освіти, педагога та  освітнього процесу в цілому.

18 серпня 2021 року до Гадяцького ЦПРПП завітали працівники закладів і установ освіти Миргородської міської територіальної громади, які стали учасниками територіального семінару «Професійний розвиток вчителя: вимоги сьогодення». Директор Гадяцького ЦПРПП Майборода С.М. зазначив, що сьогодні комунальна установа Гадяцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Гадяцької міської ради – установа системи освіти, школа педагогічної майстерності, консультативно-методичний центр, що координує процес побудови та реалізації особистісної траєкторії професійного росту, розвитку та самореалізації педагогів, координує діяльність професійних спільнот працівників закладів освіти, провадить освітню   діяльність у сфері підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом їх участі в семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах тощо. Важливо зазначити, що співзасновниками Центру є 6 територіальних громад – Гадяцька, Великобудищанська, Краснолуцька, Лютенська, Петрівсько-Роменська, Сергіївська, які фінансують його (розмір фінансування погодили за кількістю педагогів у громаді).

Гадяцький ЦПРПП активно сприяє створенню ефективної системи професійного супроводу різних категорій педагогів; забезпечує психологічний супровід педагогів, консультування діяльності психологічних служб закладів освіти; інформування педагогів щодо інновацій у галузі освіти, нових програм, методичних рекомендацій, вимог, можливостей для професійного розвитку, підвищення кваліфікації; допомагає розбудові якісного освітнього простору для реалізації індивідуальної траєкторії професійного розвитку педагогів; організовує освітньо-навчальні методичні заходи (студії, тренінги, презентації, майстер – класи, семінари, вебінари тощо) щодо розвитку професійної компетентності освітян.

Актуально, що центр взяв на себе координацію, забезпечення взаємодії з керівниками органів управління освітою, керівниками закладів освіти  територіальних громад щодо підготовки педагогічних працівників до атестації, сертифікації та консультативний супровід проведення фахових педагогічних та учнівських конкурсів, олімпіад, турнірів, змагань.

По закінченню заходу учасники семінару відвідали основні пам’ятки історії та культури нашого міста. Екскурсію підготувала директор комунальної установи «Гадяцький історико-краєзнавчий музей» Гадяцької міської ради Судакова Н.Д.

Підготував: директор Гадяцького ЦПРПП С.М.Майборода