17 вересня відбулися урочистості з нагоди 363-річниці підписання Гадяцької угоди

Гадяцька угода стала першим кроком України на шляху до Євроінтеграції. Україна- це Європа. У Гадячі це зрозуміли ще в далекому 1658 році, коли гетьман Іван Виговський підписав угоду з Польщею та Литвою. Цей договір науковці називають «політичним шедевром». Своєрідним нагадуванням про це стала визначна подія у житті нашого району. 18 вересня 2015 року відкрито Пам'ятний знак у с.Червоний Кут.

17 вересня 2021 року відбулося свято «Підкова козацької слави», що почалося козацькою ходою, яку очолювали гетьман та писар, зачарувало театралізованим дійством, виступами аматорських колективів територіальних громад Гадяччини.

Фестиваль «Підкова козацької слави» з нагоди річниці підписання Гадяцького договору носить військово-патріотичний характер.

Гостинно запрошували господарі куренів відвідати місцевих традиційних страв. По закінченню свята всіх присутніх своєрідним феєричним дійством порадували артисти театру вогню.

Для присутніх було облаштовано містечко майстрів, проводилися різноманітні майстер-класи.