У Гадячі відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щорічно 15 лютого, у день вшанування учасників бойових дій на території інших держав, ми з глибокою шаною згадуємо усіх, хто не повернувся додому з «гарячих точок» планети: Угорщини,  Єгипту, Чехословаччини,  Куби,  Югославії,  В’єтнаму,  Сирії.  Південної  Кореї, і з особливим болем  – воїнів Афганістану.  Саме війна в Афганістані до цих днів є для  нашого народу болючою темою, бо перетворилася  на одну із чорних сторінок історії для українців. В Афганістані загинули 4 тисячі українців. 72 українські воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, пів тисячі жінок стали вдовими, 711 дітей залишилися сиротами. Більше ніж 8 тисяч українців дістали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами.

У  складі  обмеженого  контингенту,  свій  військовий  обов’язок виконували в  Афганістані  більше  200 юнаків із  бувшого Гадяцького  району. 12  чоловік  були  поранені, 16 -  повернулися  інвалідами. На  рідну  землю не  повернулося  8   юнаків.

Сьогодні, 15 лютого 2022 року, з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 33-ї річниці виведення військ з Афганістану відбувся урочистий мітинг «Афганістан -  то  біль  і  смуток,  чиєсь  обірване  життя».

Традиційно ветерани-афганці разом з міською владою, працівниками структурних підрозділів Гадяцької міської ради та її виконавчого комітету,  громадськістю зібралися біля меморіального комплексу воїнам-інтернаціоналістам.

З вітальними словами до присутніх звернулися:  голова  Гадяцької  районної  організації  Української  спілки  ветеранів  Афганістану,  підполковник у  відставці  Микола  Миколайович  Фісун;  перший  заступник  міського голови   Геннадій  Миколайович  Дроботя;  начальник  першого   відділення   Миргородського  районного  територіального   центру   комплектування  та  соціальної  підтримки,   підполковник  Микола  Володимирович Овчаренко.

Геннадій Миколайович під час свого виступу зазначив: «Сьогодні ми зібралися, аби схилити голови перед тими, кому не судилось дожити до цих днів, вшанувати тих, хто й нині залишається зразком справжньої мужності та самовідданості для молодих поколінь. Нехай людські шана та вдячність залишаються з Вами назавжди, а любов до України стане запорукою збереження миру».

На  знак  вшанування  світлої  пам’яті  тих,  хто  віддав  своє  життя,  увійшовши  у  безсмертя  та  чиє  життя  обірвалося  уже  на  Батьківщині  через  дошкульні  рани, присутні вшанували хвилиною мовчання.