Порядок вступу до лав територіальної оборони: умови та перелік документів

  • 1924

Фото без опису

01 січня в Україні набув чинності Закон України «Про основи національного спротиву», який визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву.

Цим законом визначені завдання територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву, встановлено порядок організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору. 

Територіальна оборона України — це система загальнодержавних, воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються у мирний час та в особливий період з метою протидії воєнним загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій.

Вступ до підрозділів сил територіальної оборони є виключно добровільним, особливих вимог до учасників таких підрозділів немає, окрім віку особи (від 18 до 60 років), законності перебування в Україні протягом останніх п’яти років та відсутності судимості за тяжкий або особливо тяжкий злочин або двох і більше судимостей за будь-які умисні злочини.

До складу добровільних формувань, котрі діють на територіях громад входитимуть також громадяни України, які пройшли службу у Збройних силах України, інших військових формуваннях, правоохоронних органах, що пов’язано із необхідністю дотримання оптимального співвідношення досвідчених осіб та осіб, які такого досвіду не мають.

При вступі до лав територіальної оборони складається присяга добровольця територіальної оборони.

Щоб стати учасником територіальної оборони необхідно:

  • звернутися до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки з військово-обліковим документом;
  • пройти співбесіду з інструктором та представником підрозділу територіальної оборони;
  • пройти військово-лікувальну комісію та зібрати документи, необхідні для укладення контракту.

Після формування особової справи кандидата у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, вона спрямовується командиру підрозділу територіальної оборони. Він ухвалює рішення про укладання контракту з кандидатом.

Кандидат до вступу в територіальну оборону надає наступний перелік документів:

  • заяву про бажання добровільно вступити на службу у територіальному резерві;
  • висновок військово-лікарської комісії;
  • копії всіх сторінок паспорта громадянина України;
  • копія довідки про надання ідентифікаційного номера;
  • копії свідоцтв про укладення шлюбу та народження дітей (за наявності);
  • характеристика з місця роботи;
  • копії документів про освіту;
  • кольорова фотографія розміром  9х12.

Доречно зауважити, що з 04 лютого розпочала роботу "гаряча лінія" Командування Сил територіальної оборони за номером  0800507028.

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до сектору «Гадяцьке бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в умовах воєнного стану за телефоном 068 903 12 20.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).