Ситуація на ринку праці та діяльність Полтавської обласної служби зайнятості у січні - лютому 2022 року

Послугами Полтавської обласної служби зайнятості за два місяці  2022 року скористалися 25,7 тисячі громадян, із них  - 24 тисячі  зареєстрованих безробітних.

Зокрема, зареєстровано з початку року 6,1 тисячі осіб (зменшення на 27% або 2,2 тисячі людей). Отримували допомогу по безробіттю 22,6 тисячі осіб (зменшення на 33%).

Служба зайнятості допомогла знайти роботу 1,9 тисячі людей, серед них 1,7 тисячі зареєстрованих безробітних.

За видами економічної діяльності, найбільше громадян працевлаштовані у сільському, лісовому та рибному господарстві (33%); у переробній промисловості (13%); у сфері торгівлі (12%); у державному управлінні й обороні (9%);  освіті (6%).

За професійними групами: 32% працевлаштованих це робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, 13% - некваліфіковані працівники, 12% - працівники сфери торгівлі, 10% – фахівці та 9% - кваліфіковані робітники з інструментом.

Протягом січня-лютого 2022 року за сприяння Державної служби зайнятості 2 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Так, у центрах професійно - технічної освіти Державної служби зайнятості навчалися 1,4 тисячі слухачів.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучалися 140 людей.

***

Станом на 1 березня 2022 року послуги Полтавської обласної служби зайнятості отримували 19,6 тисячі  осіб, які мали статус безробітного. Це на 34% менше, ніж на таку ж дату минулого року.

Отримували допомогу по безробіттю 17,8 тисячі людей, це на 34% менше, ніж торік на таку ж дату.

Серед зареєстрованих безробітних – 10 тисяч чоловіків (51%),  і дещо менше жінок – 9,6 тисячі (49%).

За віковими групами: 25% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 28% –  від 35 до 44 років; 30% – від 45 до 55 років; 17% – понад 55 років.

За освітою: 43% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 44% – професійно-технічну, 13% – загальну середню освіту.

За видами економічної діяльності: серед зареєстрованих безробітних 35% раніше були зайняті у сільському, лісовому та рибному господарстві; 14% - у сфері торгівлі; 13% - у державному управлінні й обороні, обов’язковому соціальному страхуванні; 11% - у переробній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають:

• робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 28% (тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів, тракторист, дорожній робітник, оператор заправних станцій);

• сфери торгівлі та послуг – 15% (продавці, охоронник, кухар, молодша медична сестра (молодший медичний брат), соціальний робітник, стрілець, помічник вихователя);

• представники найпростіших професій – 14% (підсобний робітник, прибиральник, сторож, робітник з благоустрою, комірник, укладальник - пакувальник, вантажник, вагар);

• службовці та керівники – 10% (головний бухгалтер, менеджер (управитель) із збуту, начальник відділу, заступник директора, завідувач складу);

• фахівці – 9% (бухгалтер, фахівець, сестра медична (брат медичний), вихователь, помічник члена комісії, інспектор з кадрів, технік-лаборант, механік);

***

Роботодавці заявили до Полтавської обласної служби зайнятості, станом на 1 березня 2022 року, 2,2 тисячі актуальних вакансій. Це на 5% більше, ніж на відповідну дату минулого року.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (29%); у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності (20%); у оптовій та роздрібній торгівлі (11%); у будівництві (9%) і у сільському, лісовому та рибному господарстві (7%).

У професійному розрізі, найбільше вакансій подано для працевлаштування:

• робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин - 28% (тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, водій автотранспортних засобів, токар, тракторист, фрезерувальник, машиніст екскаватора);

• кваліфікованих робітників з інструментом - 25% всіх поданих вакансій (швачка, слюсар-ремонтник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, маляр, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування);

• професіоналів - 12% (інспектор (пенітенціарна система), вчитель закладу загальної середньої освіти, інженер-технолог, інженер-конструктор, інженер з охорони праці, інженер); • працівників сфери торгівлі та послуг - 11% (продавці, охоронник, кухар, поліцейський (за спеціалізаціями), кондуктор громадського транспорту);

• некваліфікованих працівників - 8% (підсобний робітник, вантажник, прибиральник службових приміщень, прибиральник виробничих приміщень, комірник, двірник, прибиральник територій, жилувальник м’яса та субпродуктів);

• фахівців - 6% (бухгалтер, електромеханік, сестра медична (брат медичний), фахівець, інспектор воєнізованої охорони, диспетчер, майстер виробничого навчання, механік, електрик цеху, механік з ремонту устаткування, вихователь, електрик дільниці)

Більше аналітичної та статистичної інформації тут:  https://pol.dcz.gov.ua/analitics/65.