18 травня – Міжнародний день музеїв

  • 476

 

Музеї – це ті місця, де можна зустрітися з минулим, побачити сьогодення та зазирнути  в майбутнє

 

Щорічно, по всьому світу 18 травня відзначається Міжнародний день музеїв. Цей день є приводом для підвищення обізнаності про те, наскільки музеї є важливими у розвитку суспільства. 

Музеї – концентрат спогадів, життів, моментів, поглядів, знань та випадковостей, які супроводжують наше життя. Саме через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись.

Міжнародна рада музеїв щороку обирає і затверджує тему Міжнародного дня музеїв, яка є основною, і має на меті привернути увагу суспільства. Тема Дня музеїв 2022 - «Сила музеїв». У цій темі поєдналися  сила досягнення сталого розвитку, сила інновацій щодо цифровізації та доступності, сила розвитку громад через освіту.

Для України День музеїв виходить далеко за межі професійного свята. Цей день має, без перебільшення, загальнонаціональну вагу. Адже здатність зберігати і примножувати свою культурну спадщину свідчить про зрілість і розвиненість будь-якої нації.

Вітаємо усіх працівників музеїв з Міжнародним Днем Музеїв і щиро бажаємо, щоб у кожної людини завжди була можливість відкривати для себе нові сторінки історії і культури, знайомитися з пам’ятними датами та місцями, милуватися незвичайними та цікавими знахідками. І в усьому цьому хай вірними помічниками завжди будуть наші музеї.