Відбулося чергове засідання двадцять четвертої сесії Гадяцької міської ради восьмого скликання

  • 601

Сьогодні, 29 червня, під головуванням міського голови Володимира Нестеренка відбулося чергове засідання двадцять четвертої сесії Гадяцької міської ради восьмого скликання. У роботі сесії взяли участь 19 депутатів із 26 обраних. На засідання запрошені та прибули представники структурних підрозділів міської ради та її виконавчого комітету, заступники міського голови, керівники комунальних підприємств, ЗМІ.

Перед початком пленарного засідання депутати міської ради та запрошені на сесію вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх загиблих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

В ході пленарного засідання прийнято ряд важливих та актуальних у період дії воєнного стану рішень, серед яких, перш за все, питання соціального спрямування, а саме: розширено перелік осіб, мобілізованих згідно Указу Президента України, які мають право на отримання матеріальної грошової допомоги в розмірі 5,0 тисяч гривень. До переліку включені мобілізовані на військову службу громадяни, які фактично проживають у нашій громаді, але не зареєстровані в ній, а також члени Добровольчого формування  територіальної оборони громади в разі залучення їх до бойових завдань.

Також прийнято нову Програму на компенсування витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб людям, у яких відсутні документи, що підтверджують набуття права власності на нерухоме майно, або спадкоємці, які не прийняли спадщину та є користувачами даного житла, що підтверджено іншими документами. Програма розрахована на компенсацію витрат по комунальним послугам для тих, що безоплатно розмістив ВПО для покриття понесеними ними витрат.

Внесено зміни до Комплексної програми соціального захисту  пільгових категорій громадян на 2022 рік в частині здійснення поховання та відшкодування витрат на поховання померлих (загиблих) військовослужбовців та інших осіб, жителів громади, які загинули (померли) захищаючі територіальну цілісність та незалежність України.

Серед іншого,  прийнято рішення про надання пільг зі сплати земельного податку. До переліку тих, кому надано пільги, включено землі оборони під розміщеними об’єктами Збройних Сил України та для розміщення і постійної діяльності інших, створених відповідно до законів України, військових формувань.

Затверджені всі 22 проєкти рішень.