До відома платників податків!

На сьогодні перед громадами постало дуже багато викликів. Тому питання встановлення місцевих податків і зборів є надзвичайно важливим, від дотримання якого залежать можливості громади виконувати свої функції і завдання, особливо в умовах воєнного стану.

Підпунктом 12.3.3. пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України визначено, що якщо в рішенні про встановлення місцевих податків та/або зборів, а також податкових пільг з їх сплати не визначено термін його дії, таке рішення є чинним до прийняття нового рішення.

Тож у 2023 році на території Гадяцької міської територіальної громади будуть діяти ставки встановлені рішеннями одинадцятої сесії Гадяцької міської ради восьмого скликання від 17 червня  2021 року №№ 494, 495, 496, 497, а саме:

- єдиного податку для фізичних осіб – підприємців:  платники  I групи - 10% від розміру прожиткового мінімуму, платники II групи 20 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати на 01 січня податкового звітного року;

- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для юридичних осіб - 0,5% від мінімальної заробітної плати на 1 кв.м., для фізичних осіб - 0,3%  на 1 кв.м від мінімальної заробітної плати  на 01 січня податкового звітного року;

- транспортного податку ставка 25000 гривень за кожен новий легковий автомобіль вартістю з року випуску яких минуло не більше п’яти років включно та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати станом на 01 січня податкового звітного року, що є об’єктом оподаткування;

- туристичного збору - 0,5% для внутрішнього туризму та 1% для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Ставки земельного податку та пільги з його сплати затверджено рішенням одинадцятої сесії Гадяцької міської ради восьмого скликання від 17 червня  2021 року №498, та внесено зміни в частині пільг з його сплати рішенням двадцять четвертої сесії Гадяцької міської ради восьмого скликання від 29 червня 2022 року №1182.