Рухаємось уперед, але не забуваємо минуле

  • 127

Працівники Гадяцького історико-краєзнавчого музею створили експозицію «Ретро-кімната». В ній вони розмістили безліч експонатів, серед яких плівкові кінопроектори, радіоли, рахівниці, друкарські машинки, лампові телевізори, касетні магнітофони, радіоприймачі, фотоапарати, які здійснили революцію у фотографії, та чимало інших цікавих предметів із «присмаком» минулої епохи.

Заходячи до кімнати, помічаєш як досі пахне свіжою фарбою і… довгою життєвою історією. Звісно, роки не пощадили представників ретрооб’єктів, проте деякі з них цілком придатні для користування.

Ідея створити такий собі куточок спогадів у працівників музею була давно, зізнаються. Відтак прагнучи ознайомити з побутом та характером людей початком ХХ століття, вони облаштовали кімнату з технікою минулих десятиліть, в якій відвідувачі можуть перенестись у період, коли ще не було сучасних ґаджетів та комп’ютерів, а фото та відеозйомка проводились виключно в рамках якихось важливих подій.

– Хочеться, щоб люди відчули швидкоплинність часу, ненадовго повернулись у минуле, побачили старовинні речі, які колись були вжитку. І знаєте, часто відвідувачі, переглядаючи експонати, згадують, що і в них колись була якась схожа річ: чи то стара керосинова лампа, чи громіздкий телевізор або магнітофон. А для школярів ця кімната взагалі як цікавинка, адже діти до десяти років навіть не мають уявлення як користуватись кнопковими телефонами, – говорить директор закладу Наталія Судакова.

Деякі експонати справні та працюють. Майже всі вони – подаровані місцевими жителями, завдяки яким, у тім числі, музейна скринька спогадів наповнюється.