Робота з охорони елементу НКС "Гадяцька сорочка" триває

6 лютого в Гадяцькій публічній бібліотеці імені Лесі Українки працівники Полтавського обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи провели засідання ініціативної групи носіїв та зацікавлених осіб елементу нематеріальної культурної спадщини «Гадяцька жіноча вишита сорочка».

Даний елемент має особливе значення для нашої громади. Зберегти та забезпечити її передачу наступним поколінням вкрай важливо. Учасники засідання розглянули питання щодо підготовки та оформлення документів з метою внесення  «Гадяцької сорочки» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Спільно провели роботу: директор Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, доктор філософії, асистент кафедри музики Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка Дмитро Соколов, заступник директора Олена Бєлакова, методист Олександр Князь, начальник відділу культури і туризму Гадяцької міської ради Лариса Труш, директор Гадяцького історико-краєзнавчого музею Наталія Судакова, директор та працівники Гадяцької публічної бібліотеки імені Лесі Українки, носії, зберігачі та зацікавлені особи елементу нематеріальної культурної спадщини «Гадяцька жіноча вишита сорочка».

Цікавою виявилася розповідь талановитої вишивальниці Ірини Ніженець, яка особливо захоплюється вишивкою сорочок рідного краю та глибоко вивчає їх історію. Милували око присутніх старовинні сорочки з колекції директора Гадяцького ККЗ «Дружба» Олександра Олефіренка.