"Інформаційні технології як шлях впровадження STEAM-освіти"

  • 1584

  20 лютого комунальною установою «Гадяцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Гадяцької міської ради на базі Гадяцького ліцею №1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради проведено семінар-практикум для вчителів інформатики закладів загальної середньої освіти Гадяцької, Великобудищанської, Краснолуцької, Лютенської, Петрівсько-Роменської та Сергіївської територіальних громад «Інформаційні технології як шлях впровадження STEAM-освіти».
     Усього в роботі семінару взяли участь 24 особи.
   Захід відкрив консультант комунальної установи «Гадяцький центр професійного розвитку педагогічних працівників» Гадяцької міської ради Лисенко Віталій Володимирович, який ознайомив присутніх з програмою роботи семінару, його головними завданнями та зазначив, що зараз у світі стрімко зростають потоки інформації, впроваджуються високотехнологічні інновації та розробки, що впливають на усі сфери нашого життя.
   Змінюються запити суспільства, інтереси особистості. Прогнозується, що 75% професій, які найшвидше розвиваються, потребують володіння навичками STEM (STEAM). У ході роботи семінару-практикуму вчителі інформатики підвищили професійну компетентність з питань впровадження STEM (STEAM) та ІК-технологій у освітній процес, ознайомилися з досвідом та здобутками Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради щодо створення STEM (STEAM)-простору, отримали практичну допомогу.
   Директор ліцею Смірнова Тетяна Юріївна презентувала роботу закладу з теми «Упровадження STEM (STEAM)-освіти – траєкторія інноваційного розвитку сучасної школи». Заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель інформатики Коблиця Марина Георгіївна ознайомила присутніх з питанням «Інформаційні технології як шлях впровадження STEAM-освіти».
   У ході практичної частини заходу вчитель технологій Підгайний Олексій Миколайович продемонстрував мождивості використання 3D-принтера на уроках технологій в профільній школі як засіб впровадження STEAM-освіти в освітню галузь технологій. Учитель математики Афанасьєва Світлана Валеріївна представила безкоштовні математичні додатки GeoGebra як інструмент упровадження STEAM-освіти на уроках математики.
   Про особливості використання дошки CleverMaths на уроках природничо-математичного циклу говорила вчитель математики Галушка Лариса Павлівна. Вчитель інформатики Костенко Людмила Олексіївна та вчитель технологій Підгайний Олексій Миколайович на практиці продемонстрували можливості освітньої робототехніки. Учасники заходу ативно складали роботів, програмували їх та емоційно спостерігали за роботами у дії. Використання освітньої робототехніки дає можливість на ранніх етапах виявити технічні схильності учнів і розвивати їх у цьому напрямку і напрямку формування STEM (STEAM)-компетентностей в цілому.
   На завершення семінару вчитель фізики та астрономії Кириченко Іван Олексійович продемонстрував можливості використання окулярів віртуальної реальності на уроках природничого циклу. Засобами віртуальної реальності учасники семінару здійснили подорож у космос.
    За підсумками заходу вироблено рекомендації для практичного використання в роботі вчителями інформатики закладів загальної середньої освіти.
   Семінар-практикум проведено за програмою підвищення кваліфікації, отримані сертифікати можуть бути зараховані як підвищення кваліфікації вчителів, оскільки вони повністю відповідають вимогам Пункту 13 Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників.

   Висловлюємо вдячність колективу Гадяцького ліцею № 1 імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради за теплу та затишну атмосферу доброзичливості, взаєморозуміння, щирості.

Інформує консультант Гадяцького ЦПРПП Віталій ЛИСЕНКО