Можливості безоплатного для особи навчання на підставі ваучера на освіту

Не зареєстровані як безробітні особи мають право отримати у службі зайнятості ваучер на освіту

Ваучер на освіту – це документ, який видається одноразово та дає право пройти безоплатне навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей.

Навчатися за ваучером можна за 70 професіями та спеціальностями, самостійно обравши професію або спеціальність, заклад освіти у межах України та форму навчання: стаціонарну, заочну чи дистанційну.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 26 840 грн - у 2023 році.

Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Право на отримання ваучера мають громадяни, які здобули професійно-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості та:

• вік яких становить 45+ (до досягнення пенсійного віку) та страховий стаж не менше 15-ти років;
  • які звільнені з військової служби (крім строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спецзв'язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв'язку із скороченням чисельності штату, або за станом здоров'я;
  • які звільнені з військової служби після участі в АТО/ООС (за умови звернення протягом 3-х років з дня звільнення);
  • є внутрішньо переміщеними особами, за відсутності для них підходящої роботи;
  • є особами з інвалідністю (за відсутності підходящої роботи);
  • які у період дії воєнного стану отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані;
  • стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 07.09.2020 року № 1716, зокрема:

- Бджоляр
- Водій навантажувача
- Водій тролейбуса
- Електрогазозварник
- Машиніст автогрейдера
- Налагоджувальник с/г машин та тракторів
- Налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції
- Плодоовочівник
- Робітник фермерського господарства
- Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування
- Столяр будівельний
- Тракторист
- Тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва
- Автомобільний транспорт

- Агрономія
архітектура та містобудування
- будівництво та цивільна інженерія
- ветеринарна медицина
- геодезія та землеустрій
готельно-ресторанна справа

- електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
- захист і карантин рослин
- інженерія програмного забезпечення

- комп’ютерна інженерія
- медицина
- медична психологія
- медсестринство
- менеджмент
- професійна освіта (за спеціалізаціями)
- психологія
- середня освіта (за предметними спеціальностями)
- системний аналіз
- соціальне забезпечення
- соціальна робота
- технологія виробництва і переробки продукції тваринництва

- технології медичної діагностики та лікування

- харчові технології

- фармація, промислова фармація

- фізична терапія, ерготерапія

- кібербезпека

Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами (0532)518423, 518425, за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery або в найближчій філії (управлінні, відділі) обласного центру зайнятості.