Чи можна замінити відпустку грошовою компенсацією?

  • 94

Стаття 2 Закону України «Про відпустки» забороняє заміну відпустки грошовою компенсацією.

Втім, у статті 24 того ж закону зазначено, що за бажанням працівника такою компенсацією можна замінити частину щорічної відпустки. При цьому тривалість щорічної та додаткових відпусток не може бути меншою за 24 календарних дні.    

Якщо ж працівник має щорічну відпустку лише стандартної тривалості, то він може отримати компенсацію тільки в одному випадку — в разі звільнення.

 

Головний державний інспектор відділу з питань праці південного

регіону Управління інспекційної діяльності у Полтавській області

Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби праці Лідія ТІХОНОВА