У Гадячі відбулася вистава за мотивами творів Майка Йогансена

  • 72

Фото без опису

17 травня  особливий день для студентів та викладачів Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського. На сцені ККЗ «Дружба» відбулася прем’єра вистави «Terra nullius – (Не) вірю (!/?/…)» за мотивами творів українського поета, прозаїка доби «Розстріляного відродження», який відверто висловив свою любов  і відданість рідній Батьківщині-Україні, Майка (Михайла Гервасійовича) Йогансена.

Автори сценарію: Владлен Орлов і Ніна Назаренко.

Це спільний проєкт: Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського, Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА та Полтавської торгово-промислової палати.

Вистава, присвячена Дню Європи в Україні, відбулася під гаслом: «Європейський вектор – Український шлях до Перемоги». Зі словами вдячності до акторів звернувся директор коледжу Анатолій Насменчук. А глядачам  він проанонсував ряд заходів за участі студентів та викладачів коледжу, наголосивши, що зібрані кошти від благодійників будуть перераховані на потреби ЗСУ.

Яскраве режисерське бачення та гра талановитих акторів настільки влучно передають атмосферу відтворених подій, тримаючи глядача в постійній напрузі від першого епізоду до останнього. На сцені – надзвичайні люди, котрі не існують у повсякденному житті: їх придумав драматург, а зіграли актори. Та, дивлячись на сцену, забуваєш про все: про освітлення, акторів – тут поринаєш у зовсім інший світ, той, що існує лише на сцені, стаєш свідком процесу, коли літературний твір оживає у сценічних образах.

Римський сенат, рада федерації рф, Україна… Події  відбуваються і розвиваються на твоїх очах – ти ніби сам береш у них участь, знайомишся з персонажами п’єси, співчуваєш горю і радієш щастю одних, обурюєшся поведінкою інших. Минуле і сьогодення тісно переплітаються тут.

Уже 19 травня відбудеться показ вистави «Terra nullius – (Не) вірю (!/?/…)» в Полтавській обласній філармонії, а далі глядачі побачать її в Горішніх Плавнях і Семенівці, Миргороді та Котельві…

Приємно зазначити, що сьогодні наш коледж є центром культури не тільки Гадяцького краю, а й всієї Полтавщини, він є  оберегом сучасної духовності, живою криницею натхнення для багатьох поколінь.

Ми щиро дякуємо  креативному колективу за те, що в умовах війни актори продовжують працювати, надихаючи нас  своїми постановками на  творчу боротьбу з окупантами, додають віру у незламність кожного українця та в нашу дуже очікувану Перемогу!

Оксана БАЗАВЛУК,

викладач Гадяцького коледжу культури та мистецтв

імені І.П.Котляревського.