Як захиститися від домашнього насильства: терміновий заборонний та обмежувальний припис

  • 60

Захистити себе від кривдника, навіть коли це людина, з якою ви разом проживаєте, можливо юридичним шляхом. Є декілька засобів захисту, серед яких є обмежувальний та терміновий заборонний приписи. 

Терміновий заборонний припис видається поліцією строком до 10 діб, а обмежувальний - за рішенням суду  на термін від 1 до 6 місяців та може бути продовжений. За наявності термінового припису поліція може виселити кривдника з помешкання, де ви перебуваєте, навіть якщо це його/її власність.

Обмежувальний припис забороняє кривднику перебувати з вами в місці спільного проживання та наближатися до вас на визначену відстань, а також обмежує спілкування кривдника з постраждалою дитиною. Якщо кривдник порушує припис, йому загрожує кримінальна відповідальність. 

Допоки діє терміновий заборонний припис, виданий поліцією, ви можете звернутись до системи безоплатної правової допомоги за консультацією. Ми допоможемо вам скласти заяву до суду для отримання обмежувального припису. 

Якщо ви потребуєте допомоги, до найближчого бюро (лінк на адреси) чи за номером 0 800 213 103. В разі загрози життю викличте поліцію за номером 102 та попросіть видати терміновий обмежувальний припис.