Традицію і технологію вишивки жіночої сорочки на Гадяччині внесли до Національного переліку культурної спадщини України

Ще п’ятьма елементами поповнився Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України. Міністерство культури та інформаційної політики розширило перелік елементів НКС, додавши ще п’ять нових позицій:

🔹 Традиційне ремесло бджільництва у Сватівському районі Луганської області;

🔹 Традиція гуцульського художнього дереворізьблення;

🔹 Традиційний обряд Маланка с. Белуя Івано-Франківської області;

🔹 Традиційні жіночі прикраси із бісеру на Прикарпатті;

🔹 Традиція і технологія вишивки жіночої сорочки на Гадяччині.

Відповідний наказ 12 липня 2023 року підписав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Подання елементу Традиція і технологія вишивки жіночої сорочки на Гадяччині до Національного переліку культурної спадщини має вагоме значення. Адже в умовах злочинної війни, розв'язаної росією, в спробі знищити нашу національну ідентичність, традицію, історію та самобутність, нематеріальна культурна спадщина постає не тільки джерелом нашої духовності, а й основою української незламності.

Традиція і технологія вишивки жіночої сорочки на Гадяччині – не лише популяризація Гадяцького краю як історико-культурної спадщини, туристично-привабливого регіону зі своїм генетичним кодом, а, перш за все, жива спадщина, відома як в Україні, так і за її межами.