Гадяцька міська центральна лікарня отримала статус кластерної

  • 907

У Міністерстві охорони здоров’я затвердили спроможну мережу закладів охорони здоров’я Полтавського госпітального округу. Це означає, що держава визначила лікарні, котрі надаватимуть найбільше медичних послуг, назвавши їх надкластерними, трохи менше — кластерні, ще менше — загальні.

Згідно з розподілом, КНП «Гадяцька міська центральна лікарня» Гадяцької міської ради разом з шістьма іншими закладами Полтавщини отримала статус кластерної. Ще 6 медичних закладів діятимуть як надкластерні, 16 – як загальні.

Кожен заклад охорони здоров’я матиме визначені функції. Базові послуги надаватимуть у загальних лікарнях, якомога ближче до пацієнта, а високоспеціалізовані чи вузькопрофільні – у кластерних і надкластерних.

Міський голова Володимир Нестеренко зазначив, що лікарні отримати статус кластреної  було непросто. Проведена колосальна та наполеглива робота: десятки зустрічей, рішень, безліч презентацій, клопотань і документів.

Постійно працювали й над оновленням матеріально-технічної бази закладу, підвищенні якості та кількості надання послуг. Так, наприклад, за останні шість місяців проведено 1309 оперативних втручань, у тім числі: 500 - хірургічних, 190 - травматологічних, 115 - урологічних. За півроку в умовах стаціонару проліковано 4278 осіб, серед яких –  121 особа з інсультом, 17 пацієнтів отримали тромболітичну терапію (це, між іншим, показник на рівні області). Майже 200 пацієнтів отримали стаціонарну реабілітацію.

Директор КНП «Гадяцька міська лікарня» Гадяцької міської ради Олександр Шаповал пояснює, що формування спроможної мережі лікарень – один з етапів медичної реформи. Кластерність дозволить не тільки зберегти діючі відділення та потужності медзакладу, а й продовжити розвиток медичної інфраструктури. "Завдяки тому, що наша лікарня увійшла до переліку кластерних, ми зможемо отримати від держави сучасне дороговартісне обладнання, розширити перелік послуг. Людям не доведеться їхати на обстеження в Миргород чи Полтаву – все це можна буде зробити в Гадячі", - наголосив керівник закладу.

Громаді вдалося зберегти статус місцевої лікарні. Тепер працюватимемо над тим, щоб ще більше підняти рівень надання медичних послуг.