До уваги жителів громади!

  • 202

Фото без опису

Благодійний Фонд ,,Право на захист” окрім широкого спектру матеріальних та нематеріальних видів допомоги внутрішньо переміщеним особам та особам, які постраждали від військових дій, є партнером у сфері реєстрації на отримання грошової допомоги від Агентства ООН у справах біженців за угодою з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні (УВКБ ООН). Розмір допомоги складає 2220 грн на одну особу на місяць та виплачується за три місяці.

Грошова допомога надається таким людям, які ще не отримували міжнародну грошову допомогу в  сумі 2220 грн/особа/місяць, мають дохід, менший за 5400 грн на члена родини та належать до однієї з  наступних категорій населення: 

- переселенці, які перемістилися після 24.02.22; 

- особи, що не переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій (наприклад,  повністю або частково зруйноване житло / майно, завдання суттєвої шкоди здоров’ю, смерть близьких); - люди, що через воєнні дії були вимушені залишити свої домівки, але повернулися до постійного  місця проживання (зокрема, із-за кордону). 

А також мають хоча б один із наступних критеріїв вразливості (для трьох вищезазначених  категорій): 

- Родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком  до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше); 

- Родина, яку очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа  похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;

- Родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають:  інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;

- Прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне  документальне підтвердження). 

Важливо: *Переселенці та постраждалі внаслідок підриву Каховської ГЕС можуть подати заявку на  грошову допомогу повторно, навіть якщо вже отримували грошову допомогу від міжнародних організацій,  але не раніше, ніж 3 місяці тому на момент подання заявки. 

*за умови знаходження таких осіб на постраждалій від затоплення території Херсонської та  Миколаївської областей на момент катастрофи. 

Вищезазначені особи у Полтавській області можуть подати заявку на грошову допомогу за  адресами: 

м. Полтава, вул. Козака, 14. Понеділок – Середа 09:00 – 16:00 (діє жива черга); 

м. Кременчук, вул. Івана Мазепи, 58. Понеділок – Середа 09:00 – 16:00 (діє жива черга). 

Актуальну інформацію та графік виїздів мобільних груп для реєстрації по області можна  відстежувати у телеграм-каналі - https://t.me/unhcr_help_poltava або на сайті - https://r2p.org.ua/rozshyreno-kryteriyi-lyudej-shho-mozhut-otrymaty-dopomogu-vid-uvkb-oon/.

Контактна особа у Полтавській області – керівник офісу грошової допомоги у Полтавській області – Ілона Фефілова, i.fefilova@r2p.org.ua.